03
Kwi-2016

Zbieranie mil w Miles&More, czyli o tym jak poleciałam do Meksyku za free

ekwador1

Kilka tygodni temu po raz pierwszy skorzystałam z tego programu. Poleciałam do Meksyku za free (tzn. za zebrane mile) i zaoszczędziłam około 3000 złotych. Dziś opowiem wam jak założyć kartę Miles&More, zbierać punkty i wymieniać je na loty. To prostsze niż myślicie!

Dlaczego warto zbierać mile z Miles&More?

Miles&More to największy w Europie program lojalnościowy. Partnerami programu jest 40 linii lotniczych z całego świata. Wystarczy 10 000 mil, by polecieć w dwie strony do krajów takich jak Gruzja, Turcja czy Grecja. Ten poradnik skierowany jest do osób, które nie latają na tyle często, by zdobywać wystarczająco dużo mil za odbyte loty. Jest masa innych sposobów na gromadzenie punktów i właśnie o nich przeczytacie poniżej.

Jak zbierać mile?

1. Karta kredytowa

Założyłam kartę M&M rok przed podróżą dookoła świata. Zupełnie przypadkiem trafiłam na promocję na Grouponie, która brzmiała: „Załóż kartę Miles&More w mBanku, a otrzymasz czytnik e-booków za free”. Dałam się namówić. Kindla sprzedałam, a kasę przelałam na konto oszczędnościowe. Karta mBanku została. Co daje mi karta kredytowa będąca jednocześnie kartą lojalnościową?

– Za każde wydane 5 złotych otrzymuję jedną milę. I to jest niesamowite ułatwienie, bo nie muszę latać, by zdobywać punkty. Wystarczy, że na co dzień korzystam z karty kredytowej. W sklepie, knajpie, internecie. Przed kupnem droższych rzeczy np. aparatu czy laptopa zawsze pamiętam, by posłużyć się tą kartą. Pożyczam ją też rodzinie i znajomym, którzy wybierają się na większe zakupy (idę razem z nimi). Przed wylotem do Ekwadoru zamówiłam aparat z dwoma obiektywami za 4200 zł i również skorzystałam z tej karty. Zdobyłam w ten sposób 840 mil.

– Z kartą kredytową mile nie tracą ważności. Nie trzeba się martwić o to, że będą usuwane z naszego konta. Ważność mil bez karty bankowej wynosi trzy lata.

– W mBanku na start otrzymuje się 2000 mil.

Od marca 2013 roku do marca 2016 roku zebrałam 35 000 mil – robiąc zakupy i sporadycznie latając liniami partnerskimi programu Miles&More. Dopiero po trzech latach gromadzenia mil byłam w stanie polecieć poza Europę. Warto więc uzbroić się w cierpliwość. Te 35 000 mil pozwoliłoby mi na lot do Indii lub Afryki w dwie strony, czy nawet do USA (w dobrej promocji i rezerwacji do dwóch tygodni przed wylotem). Za te bilety trzeba zapłacić 30 000 mil. Z kolei loty w Europie „kosztują” 10 000 – 15 000 mil (w dwie strony).

Na jaki bilet się zdecydowałam? A no musiałam się dostać z Ekwadoru do Australii, ale nie miałam zamiaru płacić 6000 złotych za bilet. Postanowiłam po raz pierwszy skorzystać z mil i za 17 000 poleciałam do Meksyku. Stamtąd kupiłam lot za $150 do LA, a następnie za $650 z LA do Brisbane. Tym sposobem zamiast $1600 zapłaciłam $800. Pamiętajcie, że podatków i opłat lotniskowych nie można pokryć zebranymi milami. Za wszystkie opłaty na dwóch lotach Ekwador – Kolumbia, Kolumbia – Meksyk zapłaciłam 400 złotych.

2. Recenzje na HolidayCheck.pl

Jak już założycie kartę, to zacznijcie dodawać opinie o hotelach i hostelach na holidaychcheck.pl. Za jedną recenzję, której napisanie zajmie wam trzy minuty dostaniecie 100 mil. Możecie wrzucić maksymalnie 10 opinii miesięcznie co da wam 1000 mil. Na wyjazd w dwie strony np. do Gruzji musicie zarobić tylko 10000 mil, czyli dodawać te recenzje przez 10 miesięcy. Za pięć godzin waszego wolnego czasu (30 minut na miesiąc) możecie polecieć na wycieczkę, do któregoś z europejskich czy azjatyckich miast! Ja już dodałam kilka pierwszych recenzji. Pamiętajcie, że muszą być zgodne z regulaminem portalu.

3. PAYBACK

Zanim zamówicie kartę Miles&More zapiszcie się do programu lojalnościowego PAYBACK, ponieważ zebrane w tym programie punkty można zamieniać na mile. Jak zdobyć punkty PAYBACK? Wystarczy robić zakupy w Empiku, chodzić do Multikina, tankować na BP i kupować przez internet na Allegro czy Grouponie. Tutaj znajdziecie listę partnerów programu oraz koszt jednego punktu. Warto ściągnąć aplikację PAYBACK na telefon. Pozwala ona sprawnie przeglądać oferty, promocje i aktywować e-kupony.

4. Wsteczne naliczanie mil

Jeśli w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odbyliście lot samolotami partnerów Miles&More możecie wnieść prośbę o wsteczne naliczenie mil. Należy zachować dokumenty podróży: oryginał karty pokładowej, kopie biletów, rachunki za wynajem samochodu lub za pobyt w hotelu. Rozpatrywanie wniosków trwa do 30 dni roboczych.

miles and more promocje

Ile trzeba mieć mil, by wymienić je na bezpłatny bilet w programie Miles&More?

Oto najtańsze bilety dla klasy ekonomicznej w obie strony:

Przelot w Europie – 10 000 mil

Przelot do Ameryki Północnej – 30 000 mil

Przelot do Ameryki Środkowej – 30 000 mil

Przelot do Indii – 30 000 mil

Bilet dookoła świata – 180 000 mil (+ ok. 2000 zł na podatki i opłaty lotniskowe)

Mam nadzieję, że przyjrzycie się uważniej tym programom lojalnościowym. Najlepiej już dziś załóżcie karty Miles&More i PAYBACK.

Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.2

 likes / 26 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec