20
Sty-2014

Wyprawa przez współczesną Rosję – KONKURS

Matrioszka

Fantastyczna książka o współczesnej Rosji może znaleźć się w twojej biblioteczce. Wystarczy, że w komentarzu pod tym postem krótko napiszesz dlaczego „Matrioszka, Rosja i Jastrząb” autorstwa Macieja Jastrzębskiego powinna być twoja.

Odkrywanie danego kraju czy miasta to nie tylko skakanie od zabytku do zabytku lub od knajpy do knajpy, ale także poznawanie życia zwykłych zjadaczy chleba. Gorąco zachęcam do lektury, książkę dosłownie pochłonęłam.

Wydaje mi się, że poznawanie Rosji w jakimś sensie przypomina otwieranie matrioszki. Pierwsza lalka jest duża, kolorowa i przykuwa naszą uwagę. Druga jest nieco mniejsza, widać subtelne zmiany różniące ją od tej pierwszej. Trzecia może wydawać nam się brzydka, a czwarta zachwyci nas urodą. Na piątą nie zwrócimy uwagi, ale szóstą będziemy oglądać z wielkim zainteresowaniem. I tak, aż do ostatniej najmniejszej laleczki, która jest naga, bez wizerunków i ozdób. Niektórzy nazywają ją „duszą matrioszki”. Poznając Rosję, również odkrywamy jej kolejne warstwy. Nie każda z odsłon wywołuje nasz entuzjazm – Maciej Jastrzębski.

Konkurs został zorganizowany dzięki uprzejmości księgarni Matras.

Na komentarze czekam do 24 stycznia do godz. 19:00. Rozwiązanie jeszcze tego samego dnia.

0

 likes / 7 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec