09
Maj-2016

Wyniki blogowej ankiety. Teraz już wszystko wiem!

ankieta blogowa

Dziękuję wszystkim 500 osobom za wypełnienie ankiety. Dodaliście mi wiatru w skrzydła i zmotywowaliście do dalszej pracy nad blogiem.

Co mnie najbardziej zaskoczyło? Że aż 60% z was czyta każdy wpis. Mam swoje ulubione blogi, ale mimo to nie czytam wszystkich postów. To miłe, dzięki!

Ponad to 70% planuje odwiedzić miejsce opisane na moim blogu lub skorzystać z porad i wskazówek, a 20% już tego dokonało. Świetnie!

Ok, przejdźmy do wyników. Na początek te najistotniejsze dla mnie rzeczy.

Jak długo czytasz blog?

jak długo czytasz blogNajwiększa grupa czyta blog od 1 do 2 lat. Cieszę się, że jesteście tu ze mną od tak dawna. Na Nadia vs. the World pojawiło się też sporo nowych czytelników. Ponad połowa czytelników śledzi blog krócej niż rok! Fajnie, że tak wielu z was przybyło w trakcie spełniania mojego największego marzenia – podróży dookoła świata.

Jak często odwiedzasz blog?

ankieta blogowa 1

Tak jak napisałam we wstępie – jestem zaskoczona, że tak wielu z was (60%) odwiedza blog, gdy tylko pojawi się nowy wpis! To szalenie motywujące.

Jak często chcesz czytać nowe teksty?

jak często chcę czytać nowe wpisy

Prawie połowa z was chce czytać nowe teksty raz w tygodniu, 36% aż dwa razy w tygodniu. Obecnie staram się przygotowywać co najmniej 4-5 postów w miesiącu. Spróbuję pisać częściej!

Skupmy się teraz na blogowych treściach.

Za co cenisz blog?

blog cenię za

Cieszę się, że cenicie ten blog za relacje z podróży. To podstawa tego bloga. Analizując wyniki zdziwiłam się, że druga najpopularniejsza odpowiedź to fotografia! Jestem amatorem, ale będę się uczyć – mam dla kogo ;). Właśnie wyruszam na fotograficzną eksapadę do Melbourne, skąd pojadę do Adelajdy przez Great Ocean Road. Spodziewajcie się masy bajkowych zdjęć.

Jakiego typu treści powinny się częściej znajdywać na blogu?

jakie treści powinny pojawiać się na blogu

Wcale się nie dziwię, że najczęściej poszukujecie informacji praktycznych. Zawsze wierzyłam, że blogi są po to, by opisywać swoje doświadczenia i emocje, a cała reszta internetu od tego, by publikować treści praktyczne. Moje podejście nieco się zmienia, zwłaszcza dlatego, że podróżując mam informacje z pierwszej ręki, są one aktualne, więc dlaczego się nimi nie podzielić? Ostatnie teksty o wizie do Australii czy „Galapagos praktycznie” przypadły wam do gustu, dlatego zamierzam publikować więcej takich treści. Prawie połowa z was chce czytać o zarabianiu i oszczędzaniu piedniędzy, a jedna czwarta chętnie dowie się, jakie hostele i hotele polecam. Pierwszy wpis tego typu poleci do was z Krakowa. Często pytacie mnie o polecenie hostel w Krakowie (stąd pochodzę), a ja zawsze odpisuję, że nie wiem, bo tu mieszkam, a nie przyjeżdżam na wycieczki. To się zmieni ;).

Jak bardzo zgłębiasz się w treść?

jak zgłębiasz się w treść

Ponad połowa z was czyta całe posty, a jedna czwarta tekst plus komentarze. Fantastycznie! 16% to skanerzy ;).

Jak długie teksty chcesz czytać?

jakie długie posty

Hmm… Pomogliście mi :D. A tak serio, to teraz wiem, że długość nie ma takiego znaczenia…

BIZNESOWA STRONA BLOGA:

Czy kiedykolwiek odwiedziłeś miejsce, bo przeczytałeś o nim na Nadia vs. the World lub skorzystałeś z jakichkolwiek wskazówek znalezionych na blogu?

czy korzystasz ze wskazówek

Większość z was planuje skorzystać ze wskazówek znalezionych na blogu, a 20% czytelników już tego dokonało! Cieszę się, że moja praca nie idzie na marne ;).

Uznaję blog za inspirujący:

blog jest inspirujący

Moim głównym celem jest inspirowanie was i motywowanie do działania. Widać, że dobrze realizuję ten cel.

Poleciłabym/poleciłbym ten blog innym:

polecilabym blog innym

Wspaniale! Zatem – w miarę możliwości – polecajcie ;).

Twój stosunek do reklam na blogu w postaci banerów czy wpisów tworzonych we współpracy z markami, hotelami, itp.:

reklamy na blogu

Dziękuję. To bardzo dobry wynik. Dzięki współpracom jestem w stanie pisać i utrzymywać tego bloga – przynajmniej częściowo.

Organizacja prelekcji wiąże się z opłaceniem sali, transportu, noclegu w różnych miastach oraz profesjonalnej edycji filmu. Czy zapłaciłabyś/zapłaciłbyś 10 zł za bilet wstępu na dwugodzinną prezentację o samotnej podróży dookoła świata/wykład motywacyjny?

prelekcje

Dzięki za waszą wyrozumiałość. 83% z was zapłaciłoby 10 zł za bilet wstępu na prelekcję. Co pisaliście w polu „other”? Większość z was odpowiedziała, że byłaby w stanie wydać więcej niż 10 zł! Spotykamy się już w czerwcu w sześciu polskich miastach. Niedługo podam daty i miejsca. Mam nadzieję – do zobaczenia!

Przejdźmy do pytań otwartych.

Dlaczego czytasz blog Nadia vs. the World?

Przede wszystkim pisaliście o motywacji, jaką czerpiecie z tego bloga. Pokazałam wam, że można tak po prostu zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych i wyjechać w długą podróż. Dzięki temu wierzycie, że też możecie osiągnąć coś podobnego. Nie sposób przytoczyć 500 odpowiedzi, dlatego publikuję kilka:

„Twój blog jest dla mnie motywacją/inspiracją i pokazał mi jak ważne jest dawania z siebie wszystkiego, aby spełnić swoje marzenia; pokazał mi, że trzeba zapracować na sukces oraz że naprawdę każdy dzień jest piękny i wpaniały, i trzeba się cieszyć tym, co się ma.”

„Inspiruje mnie Twój sposób na życie i odwaga jaką masz w sobie. Blog dostarcza mi mnóstwa inspiracji i motywacji do tego, żeby ruszyć swój tyłek i zrobić coś, o czym zawsze się marzyło! Poza tym Twoja determinacja! I blog – lekki sposób pisania, piękne zdjęcia i mnóstwo praktycznych porad.”

DZIĘKUJĘ!

Co ci się najbardziej podoba na blogu? Dlaczego na niego wracasz?

Zdjęcia, energia bijąca z bloga, szczerość i styl pisania. Czego chcieć więcej!

„Najbardziej podobają mi się Twoje opisy i przemyślenia po odbytych podróżach oraz fotografie z ciekawych zakątków świata. Lubię czytać Twoje wpisy, ponieważ są pełne wartościowej treści. W dodatku bardzo pomocne są wpisy z praktycznymi informacjami, na przykład wpis, który pojawił się niedawno odnośnie zdobywania wizy do Australii.”

„Myślę, że szczerość i prawdziwe dane. Piszesz jak jest – jak jest ci źle to się przyznajesz, a nie oszukujesz czytelników, że jest bajkowo.”

„To, że nawet pomimo pobytu w jednym miejscu wpisy mocno się od siebie różnią i przez to nie ma nudy. Ponadto bardzo ciekawe i przydatne są wszelkiego rodzaju poradniki i wskazówki (jak np. o wizie do Australii).”

DZIĘKUJĘ!

Co ci się nie podoba na blogu? Co byś zmienił/a?

Pisaliście, że wpisy powinny pojawiać się częściej, chcecie oglądać więcej zdjęć, chętnie obejrzycie filmiki z podróży. Przyda się pole szukaj na głównej stronie i osobna zakładka „galeria”. Ponadto poszukujecie informacji praktycznych (poruszanie się, poszukiwanie noclegów, ceny) z krajów, o których mało się pisze np. z Nepalu, Birmy czy Indii. Pojawiło się kilka głosów o zmianie szaty graficznej. Planuję postawić nową wersję bloga we wrześniu/październiku. Muszę najpierw zarobić jakieś dolary!

„Myślę, że ciekawą opcją (chodź niekoniecznie jest to zmiana, a raczej dodatek) byłoby kręcenie niedługich filmoków z wyprawy. Uważam, ze byłoby to bardzo ciekawe uzupełnienie i tak bardzo ciekawego bloga.”

„Więcej zdjęć! Nagrywaj i wrzucaj filmy!”

Co wyróżnia blog Nadia vs. the World spośród innych blogów podróżniczych?

„Myślę, że stosunek autorki do czytelników (bardzo na plus), styl pisania notek, kreatywność.”

„Bije pasją z każdego miejsca na blogu.”

„Jako jedyny tak mnie inspiruje do podróży.”

„Dużo pozytywnej energii i ciekawe wpisy, które szybko i lekko się czyta. 🙂 Również wzruszające wpisy i to, że zwracasz uwagę na takie aspekty jak głód, bieda i problemy lokalnej ludności. Wyróżnia Cię to, że w sposób prosty prezentujesz tak trudne nieraz tematy. Tak trzymaj!”

„Połączenie podróżowania z motywacją, Twój sposób patrzenia na świat i pokazywania go nam jest inspirujący i popychający do działania.”

„Zwiedziłas juz wiele miejsc oraz potrafiłaś opisać je w przystępny sposób. Masz bardzo dobry styl pisania i swojego rodzaju wrażliwość. Połączenie tych wszystkich elementów sprawia, że bardzo lubię wracać do Twojego bloga.”

Serce się raduje. Dziękuję!

Kim jesteście?

Jestem…

płeć

Na blogu dominują dziewczyny – nic dziwnego! ;). Co ciekawe, statystki z Google Analytics mówią, że na stronie jest 60% kobiet i 40% mężczyzn, z kolei Facebook podpowiada, że dziewczyny stanowią 70% mojej społeczności. Jedno jest pewne – jest tu zdecydowanie więcej kobiet.

Mam lat…

wiek

Młodzi i piękni.

Czym się zajmujecie?

praca

Większość z was pracuje, druga największa grupa to pracujący studenci.

Co lubicie najbardziej na świecie (poza podróżowaniem)?

Interesujecie się fotografią i literaturą, uwielbiacie poznawać nowych ludzi, chętnie smakujecie egzotyczne potrawy i nade wszystko kochacie kontakt z naturą! Na blogu jest też dużo pasjonatów muzyki, zdrowego stylu życia i sportu.

Jaki jest wasz styl podróżowania?

jaki masz styl podróżowania

Lubicie przebywać w miastach oraz poza nimi. Ponad połowa z was chcę być blisko lokalnej ludności, poznawać ją, wchodzić w interakcje. Jest mi to bardzo bliskie.

Jakie są wasze marzenia?

Głównie marzycie o podróżach… :). Do Australii, Ameryki Południowej, Stanów Zjednoczonych, Azji. Część z was chce znaleźć pracę, z której autentycznie będzie się cieszyć. Pisaliście też o pragnieniu odnalezienia drogi życiowej/misji.

Jeszcze raz dziękuję wam wszystkim za wypełnienie ankiety. Paczka pełna australijskich prezentów poleciała dziś do Ani z Wodzisławia Śląskiego. Wyślę dodatkowo parę pocztówek, bo byliście fantastyczni! Wierzę, że jest jeszcze mnóstwo do odkrycia i opisania i cieszę się, że będziecie mi towarzyszyć w tej przygodzie.

Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.0

 likes / 7 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec