11
Sie-2014

Seksowny niemiły pijak, czyli jaki jest typowy Norweg

scandinavian girl

Typowy Norweg jest jak kokos. Twardy na zewnątrz, miękki w środku. Minęło 6 tygodni od mojego przyjazdu do Oslo i przez ten czas przyglądałam się mieszkańcom stolicy i ich zachowaniu. Doszłam do kilku zaskakujących wniosków.

Na wstępie zaznaczę, że są to tylko i wyłącznie moje obserwacje, całkowicie subiektywne opinie.

Norwegowie potrafią być zimni, niegrzeczni, oschli. Niechętnie opowiadają o swoim życiu, pracy czy pasjach. Nie mówiąc już o zarobkach i wydatkach. Chyba że… poświęcisz im trochę więcej czasu. Norweg z gbura potrafi się zamienić w najmilszą i najbardziej uczynną osobę, jeżeli pozna cię na tyle dobrze, że czuje się komfortowo w twoim towarzystwie.

Będąc w Norwegii w miejscach publicznych zastosuj się do pewnych zasad. Nie dotykaj nieznajomych, nie ocieraj się o nikogo stojąc w kolejce, zachowaj dystans, nie rób wokół siebie zamieszania, nie krzycz. Jedyne osoby, które słyszy się na ulicach to Amerykanie i czasem Włosi. Gdy wyciągniesz mapę nie licz na to, że ktoś przyjdzie ci z pomocą. Chyba że o pomoc poprosisz, wtedy otrzymasz dokładne wskazówki, szczery uśmiech i „powodzenia” na drogę. Norwegowie doskonale posługują się językiem angielskim, zatem nie ma mowy o problemach z komunikacją. Z kolei są trochę leniwi… W piątki wychodzą z biura już koło 12:00, pracują powoli i mozolnie. Znajomy Polak powiedział mi, że otrzymał pewne zadanie i miał tydzień na jego wykonanie. Po dwóch dniach robota była skończona, ale musiał jeszcze przez kilka dni udawać, że nad tym pracuje. Szef wyznaczył tydzień zgodnie z norweskimi standardami i kolega musiał się tego trzymać.

Teoretycznie w Oslo znajdziesz dobrych kompanów do picia. I dziewczyny i chłopaki lubią się zabawić, imprezować i co nieco wypić. W praktyce jednak będą cię pospieszać, by już o drugiej zaliczyć zgona. Gdy widzę na parkiecie tańczące dziewczyny od razu jestem w stanie rozpoznać, która jest stąd, a która to imigrantka lub turystka. Miejscowe to drewno.

Mimo tego, iż kraje skandynawskie mogą nam się wydawać podobne – zarówno ich mieszkańcy, panująca w nich atmosfera jak i języki, to Norwegowie nie chcą być porównywani do Szwedów czy Duńczyków. Oni są jedyni w swoim rodzaju i kropka. Poza tym są najlepsi. Cenię w nich to, że są dumni z miejsca, z którego pochodzą i chętnie opowiadają o swoim kraju – słynnych fiordach, kulturze, osiągnięciach.

Jeszcze słówko o wyglądzie. Zarówno kobiety i mężczyźni są piękni. Niezwykle piękni. Mają twarze jak lalki. Nigdzie indziej nie widziałam tak cudownych odcieni oczu jak tutaj. Błękitny, lazurowy, głęboki niebieski, trochę jak niebo po burzy. Ponadto dziewczyny bardzo dbają o swoje włosy i wszystkie noszą je tu tak samo. Blond, proste i długie do pasa. Styl mają także bardzo podobny. Conversy lub vansy, spodenki z wysokim stanem, krótki top, żeby było widać trochę brzucha i cieniutki kardigan do kostek lub kolan. Mężczyźni wyglądają jakby wyszli prosto z pokazu. Ubranie zawsze wyprasowane, kolory odpowiednio dobrane (stonowane), fryzura na suszarce i dobry zapach. W jednym z kolejnych wpisów pokuszę się o zdjęcia, jest na co popatrzeć!

W Oslo czuję się dobrze. Muszę przyznać, że czuję się tu jak w domu, a dzieje się to również za sprawą uprzejmych ludzi, których spotykam na każdym kroku. Dziękuję 🙂

4

 likes / 11 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec