07
Cze-2018

Powrót po roku w podróży. Jak żyć w zgodzie ze sobą (gdy inni wiedzą lepiej)?

żyć w zgodzie ze sobą (4)

Ostatni miesiąc był dla mnie przełomowy. Powrót do domu po roku. Rozpoczęcie pracy na własną rękę, tak na 100%. Trudna sztuka organizacji czasu. Odnalezienia środka. Bycie produktywną, ale nieprzepracowywanie się. Odszukiwanie miłości w starych relacjach. Składanie ich na nowo. I powracające pytanie: jak żyć w zgodzie ze sobą? 

Ok, człowiek podobno wraca z podróży odmieniony. Sądzi, że tak wiele się nauczył o sobie i świecie.

Jednak gdy jest już w domu zauważa, że wpada w stare nawyki, za bardzo angażuje się w rodzinne dramaty, analizuje. Odpycha od siebie tych, którzy patrzą w innym kierunku, albo wywołują zbyt intensywne emocje.

żyć w zgodzie ze sobą

I pojawia się pytanie: czy ja naprawdę niczego się nie nauczyłam?

Relacje są inne. Bo ty jesteś inna. Jako ludzie ciągle się zmieniamy. Nie jestem tą samą osobą, którą byłam wczoraj, a nawet 15 minut temu. Nic dziwnego, że wracając po roku nie muszę się zbytnio namęczyć by dostrzec jak wiele nas dzieli. 

Jeśli twój wujek przy całej rodzinie wyśmiewa się z twoich zarobków, niektórzy znajomi surowo oceniają biznes, z którym za chwilę startujesz, jeszcze inni układają ci plan na życie pod tytułem „weź się w końcu ustatkuj”.
Mówisz dość. 

żyć w zgodzie ze sobą (1)

Wychodzisz ze spotkań towarzyskich, które dopiero się zaczęły.
Nie przyjmujesz niektórych zaproszeń.
Ignorujesz telefony tych, którzy nie wierzą w to, co robisz.

Wylogowujesz się.

Bardzo nie chcę wrócić do matrixu, w którym kiedyś żyłam. Do pracy, która nie satysfakcjonuje, do relacji, które są podtrzymywane tylko dlatego, że dwoje ludzi jest spragnionych bliskości, albo że po prostu tak wypada.

To bardzo dziwne. Czuję jakby stał za mną zły duch i czekał aż na moment stracę czujność. Wtedy wrzuci mnie do pokoju, gdzie teoretycznie jest bezpiecznie, ale kolorowy świat możesz podziwiać tylko przez okno. Zostanę uwikłana w światek plotek, kajdanów, małego, nieszczerego życia. 

żyć w zgodzie ze sobą (2)

Chcę zachować wolność.

Dlatego nieustannie pytam. Co jest moje? Co jest cudze? Kim jestem? Dlaczego żyję w ten sposób? Co stoi za moimi decyzjami? Czy oni mają rację? 

Wierzę, że poszukiwanie to bardzo dobra rzecz. Porzucenie życia w nieświadomości. I chęć wypełnienia pragnienia, które leży głęboko w sercu. Które jest paliwem dla duszy. Pragnienia życia w pełni. I życia w prawdzie. 

Wypełnienia własnej natury, którą otrzymaliśmy przy narodzinach. 

Chcę pożegnać się z presją, rywalizacją, oceną i strachem. Trwać w pokoju, radości i przede wszystkim miłości… 

Wybierać miłość w każdej sekundzie życia. Postawić zdrowie, szczęście, marzenia, rozwój za swój priorytet. 

Po co żyć w zgodzie ze sobą? 

Poznanie siebie nie jest celem samym w sobie. Nauka miłości do siebie jest początkiem. Silnym fundamentem pod zdrowe relacje z innymi ludźmi, partnerem, rodzicem, szefem. Tak, abyśmy mogli w pełni uczestniczyć w potrzebach i radościach – tych własnych i naszych bliskich. Świadomie i ze szczerą chęcią a nie z przymusu.

Pozwala prawdziwie ocenić co tak naprawdę jest moją ścieżką życiową, jakie mam pragnienia, talenty. W jaki sposób mogę je rozwijać.

żyć w zgodzie ze sobą 1

Po raz kolejny otrzymałam od życia test.
Na ile pozostaniesz w zgodzie ze sobą? Jak bardzo siebie kochasz? Co jest twoją prawdą? 

A ty? Jeśli kochałabyś siebie w pełni, wybierała siebie w każdym momencie życia, to jak by ono wyglądało? Jak byś żyła? Jakie decyzje byś podjęła? 

Przypomniałam sobie jak ważne jest, żeby nie bać się podszeptów swojego serca i z wiarą wykonywać powierzone zadania (mimo tego, że zakleszczony w strachu świat krzyczy nie rób tego!). 

Jeśli będziesz walczyć ze swoją naturą, szarpać się z życiem, to zginiesz w chaosie.
Ale zawsze masz wybór. I to on będzie określał kierunek twojego życia…

7

 likes / 18 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec