podróżnyplecaknakółkach

Czy podróżny plecak na kółkach to dobry pomysł?

Podróżuję z pleckami na kółkach od czterech lat. Przez pierwsze dwa lata jeździłam z Caribee FastTrack 45 l, który można przewozić jako bagaż podręczny. Gdy zmieniły się moje potrzeby podróżowałam (i do tej pory podróżuję) z Caribee Skymaster 70l. 

Dlaczego podróżny plecak na kółkach?

Plecaki na kółkach mają ogromną zaletę – nie trzeba ich nosić ;). Pomyśl ile czasu poświęcasz na przemieszczanie się po lotniskach, transport autobusami, pociągami. 

Takie plecaki są po prostu bardzo wygodne. Do tego są miękkie, posiadają mnóstwo kieszeni, które można wypchać – w przypadku walizek jest to utrudnione ;). A gdy nie da się ich ciągnąć po podłożu – wystarczy wrzucić je na plecy.

plecaknakółkach

Który podróżny plecak na kółkach wybrać? 

W podróż dookoła świata zabrałam Caribee FastTrack 45l, bo nie chciałam nadawać bagażu i dodatkowo dopłacać do biletu lotniczego. Spakowałam 10 kilogramów ubrań i sprzętu i jeździłam tak po świecie przez 17 miesięcy. 

Gdy wróciłam z kilkunastomiesięcznej podróży przerzuciłam się na większy Caribee Skymaster 70l z dopinanym plecakiem miejskim. 

Dlaczego? Przeprowadzałam się do USA na prawie pół roku, a potem na rok do Australii. Chciałam wziąć więcej rzeczy. Męczyło mnie ciągłe pranie ubrań, nudziło noszenie tego samego. Mniejsza wersja Caribee nie miała też pasa biodrowego. Doszyłam go u krawcowej, jednak zależało mi na profesjonalnym rozwiązaniu.

Czy wybrałabym Caribee Skymaster 70l jeszcze raz?

Caribee Skymaster sprawdził się bardzo dobrze. Obydwa plecaki zamawiałam w tym samym miejscu, czyli w sklepie internetowym equip.pl. To grupa fajnych ludzi, którzy od dawna pomagają mi dobierać sprzęt turystyczny. Kupowałam u nich również przełączki do prądu, portfel podróżny i inne drobne gadżety.

Zalety Caribee Skymaster 70l:

– Stylowy, odpinany plecak dzienny 15l, z dwiema komorami i siatką na butelkę

– Porządny pas biodrowy

– Kieszeń na brudne ubrania – mistrzostwo świata

– Kieszeń na buty

– Możliwość wypchania plecaka, czego nie da się zrobić w przypadku twardej walizki

– Materiał ochronny na kółka, dzięki czemu nie brudzą cię gdy nosisz plecak na plecach

– Mnóstwo drobnych, przemyślanych kieszeni

– Suwaki, które można zamknąć na kłódkę

Ogromną zaletą tego plecaka na kółkach jest po prostu wygląd.

Pasuje do wersji eleganckiej i sportowej 🙂

podróżnyplecaknakółkach

Plecak waży 4,5 kg, podczas gdy walizki ważą średnio 3,5 kg. Przy standardowych limitach lini lotniczych 20 kg waga plecaka nie powinna przeszkadzać. Zobaczcie ile udało mi się zmieścić do plecaka na rok w Australii:

Do plecaka na rok podróży po Australii spakowałam:

– Ubrania na dwie pory roku

– Trzy pary butów

– Pełnowymiarowy statyw do aparatu

– Ukulele 

– Laptopa + wszystkie ładowarki, dyski, kable

– Dużą kosmetyczkę

– Dwie książki papierowe

I uwaga: do Caribee Skymaster 70l wrzuciłam też plecak turystyczny 40l, z którym przez miesiąc wędrowałam po Himalajach.

caribeeskymaster

Lubię chodzić po górach, ale o wiele częściej jestem na lotniskach. Dlatego wzięłam w podróż plecak na kółkach i wrzuciłam do niego 40-litrowy plecak turystyczny :).

Przed podróżą warto zadać sobie pytanie jakie są moje potrzeby, a następnie zdecydować, który produkt będzie najlepszy. Osobiście jestem ogromną fanką plecaków na kółkach! I nie sądzę, żeby to się w najbliższym czasie zmieniło :). 

A wy z czym podróżujecie? 

plecaknakółkachcaribee

1

 likes / 12 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

 • dominikarutkowska.pl

  hahahah ostatnie zdjęcie <3
  Marzy mi się taki plecak od dawna, jednak na razie to za droga impreza jak dla mnie 😉

  • Dzięki! 😀 Te plecaki to naprawdę dobra inwestycja. Może kiedyś się uda 😉

 • Wygląda zacnie i pakownie. Ja muszę przyznać, że od lat podróżuję z moim sratym i styranym Campusem. Ale opcja kółeczkowo-plecakowa bardzo mi się podoba 🙂

 • Wow wygląda na ogromny na Tobie 🙂 ja podróżuję różnie, w zależności od tego, gdzie, jak i na ile… czasem jest to podręczny CabinZero 44l, czasem walizka na kółkach a teraz do Kanady będę się pewnie pakowała w mój stary Deuter Aircontact 🙂

  • Częściej jest na ziemi :D. Do Kanady to pewnie warto mieć turystyczny. Zwłaszcza jeśli chodzisz po górach 🙂 W który region jedziesz?

 • Kiedyś myślałam o takim plecaku, ale jakoś ostatnio jeździmy głównie po Dolnym Śląsku i to samochodem, więc na razie nie jest mi potrzebny. Jednak dla Ciebie wydaje się idealny! Sama bym sobie taki kupiła, gdybym jeździła gdzieś dalej bez auta 🙂

 • Klucz do dobrego podróżowania to własna wygoda i własna droga – połączenie plecaka w walizką? Super sprawa!

 • Marta Knasiecka

  Rewelacja!!! Czegoś takiego szukałam- walizka jest fajna, ale gdy nie musimy się długo przemieszczać, plecak- niestety bywa męczący- chciałoby się go niekiedy zdjąć z pleców i ciągnąć jak walizkę… a tu proszę! Idealne połączenie!