26
Lip-2015

Najlepsze, lekkie, uniwersalne buty w każdą podróż

trekking keen shoes

Przed podróżą dookoła świata szukałam butów, które sprawdziłyby się w różnych warunkach. Chciałam znaleźć coś uniwersalnego, co zdałoby egzamin podczas miejskich i górskich wędrówek. Najważniejszym kryterium była waga – przed wyjazdem założyłam, że zmieszczę wszystkie ubrania, obuwie i elektronikę w 10 kg. I udało się, znalazłam uniwersalne buty idealne!

Sporo z was pytało, jakie buty zabrałam ze sobą w podróż dookoła świata. Otóż od kilku miesięcy nie ściągam ze stóp KEEN Madison Low CNX. Buty sprawdziły się podczas trekkingów w Birmie, na wycieczkach rowerowych po Kambodży oraz były idealne do samolotu, pociągu czy autobusu.

DOBRE BUTY CZYLI JAKIE?

Lekkie
Przede wszystkim zależało mi na tym, by obuwie nie było ciężkie, pakowałam się bowiem na rok do 50 l plecaka (ok. 10 kg na cały bagaż). Moja para ważyła tylko 260 gramów! Buty nie są twarde, więc z łatwością upcha się je do nawet ledwo zamykającego się plecaka.

Oddychające
Ciężko było spocić nogę w tych butach, nawet gdy latałam po Bangkoku w 35-stopniowym upale.

Bezpieczne
KEEN opatentował system ochrony palca, który wyróżnia tę firmę spośród innych. Podczas górskich wędrówek nie raz kopnęłam w konar czy kamień, ale obeszło się bez żadnych obrażeń, dzięki temu, że czubku umieszczona jest gruba powłoka chroniąca duży palec.

Wygodne
To z pewnością jedne z wygodniejszych butów jakie miałam. Nawet po kilku godzinach chodzenia stopy nie są zmęczone. I co NAJWAŻNIEJSZE buty nie zwężają się ku palcom, a wręcz przeciwnie rozchodzą się na boki, co daje niesamowity komfort i zero ucisku.

keen shoes

Dlaczego KEEN?

– bo każda para butów tej firmy posiada system ochrony palca

– bo obuwie jest tak wygodne, że nie chcesz go ściągać

– bo mają naprawdę duży wybór

Obuwie tej marki można znaleźć w sklepach sportowych i outdorowych w całej Polsce (zarówno strcjonarnie jak i przez internet). Ja swoje zamówiłam na mdsport.pl, tak lokalnie, po krakowsku.

Czego im brakuje?

Jedynym minusem jest to, że buty te nie są wodoodporne. Przed podróżą myślałam, że są nieprzemakalne, ale podczas pierwszej ulewy (dopiero po jakichś trzech miesiącach) okazało się, że ten model nie wygrywa z wodą. Nie są to na pewno buty na długie, kilkudniowe wyprawy po skalistych górach – obuwie to jest za miękkie. Przed trekkingiem po Himalajach wypożyczyłam twarde, nieprzemakalne buty (chociaż uważam, że te moje KEENy sprawdziłyby się w niższych partiach gór).

Daję im 8,5/10 i przyznaję, że są to buty uniwersalne. Wiedziałam, że w podróży dookoła świata będę się dużo przemieszczać i przede wszystkim dużo chodzić (niekoniecznie po górach), więc wybrałam buty, które zapewniłyby mi komfort przez wiele godzin łażenia. Sprawdzają się jako obuwie na każdą okazję. Kolorystycznie też wypadają nieźle – na szczęście nie są czarne! Nie znoszę czarnych butów i ubrań. Może nie założyłabym ich do sukienki, ale ile razy ubrałam sukienkę podczas tych kilku miesięcy. Mogłabym policzyć na palcach jednej ręki.

A wy znaleźliście idealne buty podróżnicze? Możecie polecić lekkie, nieprzemakalne obuwie? Chyba będzie mi potrzebne na wyprawę do Ameryki Południowej.

2

 likes / 23 Komentarze
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec