Od lat we wszelkiego rodzaju zestawieniach i rankingach pojawiają się te same blogi podróżnicze. Postanowiłam stworzyć listę blogów pisanych przez odważne dziewczyny, które opisują swoje przygody krócej niż dwa lata. Czas wpuścić trochę świeżego powietrza do podróżniczo-blogowego świata, a przede wszystkim pokazać wam cudowne osoby, które nie boją się spełniać marzeń. Przez ostatnie dwa tygodnie przeczytałam 60 blogów, do tego zestawienia wybrałam 10. Kolejność przypadkowa 🙂 Bierzcie i czytajcie!

in a faraway land

1. In a Faraway Land 

Ostatnio na blogu Marty spędzam całe godziny. Jeśli kiedykolwiek marzyliście o podróży do Nowej Zelandii, to błagam, zajrzyjcie na jej stronę. Już dziś zaczniecie odkładać na bilet – wiem co mówię. Nie nazwałabym jej blogerką, a niezwykle utalentowaną fotografką, która posiada ogromny dar pokazywania piękna przyrody. Wspina się na wysokie szczyty i strzela takie kadry jak ten powyżej. Przez rok mieszkała w nowozelandzkim Queenstown, a już za parę chwil przeniesie się do Australii. Czekam na kolejną dawkę niesamowitych zdjęć i opowieści!

Facebook: In A Faraway Land 

bewildered morocco

2. BEWILDERED IN MOROCCO

Dlaczego Monika jest odważna? Bo w 2013 roku podjęła spontaniczną decyzję o podjęciu trzymiesięcznych praktyk w Maroku i równie spontanicznie została tam na dwa lata. Jak sama przyznaje Casablanca to nie jest miejsce dla ludzi, którzy szukają łatwego życia – „uwielbiam wyzwania, więc oto jestem”. Jej zmagania każdego dnia śledzi 9000 facebookowych fanów.

Facebook: Bewildered in Morocco

gadulec

3. Gadulec

Mamy z Gadulcem dużo wspólnego. Kinga też pojechała do Norwegii, żeby zarobić na kilkumiesięczną podróż, tyle tylko, że przez kilkanaście tygodni spała w namiocie i szukała zleceń pukając do domów obcych ludzi. Co za determinacja! Ja miałam cieplutkie mieszkanie w centrum Oslo i praktycznie darmowe obiady w Hard Rocku, a ta jechała na zupkach chińskich i konserwach… A potem dziewczyna pięknie opisała półroczną podróż po Azji Południowo-Wschodniej. Nie straszny jej autostop i niewygoda podróży. W sumie to chyba nic jej nie straszne! Do tego pokazuje jak dobrze wykorzystać czas na studiach i bynajmniej nie chodzi tu o naukę 😉

Facebook: Gadulec

marta ninja

4. MARTA NINJA

Marta jest psychologiem i coachem, więc oprócz wpisów o odwiedzonych krajach można u niej znaleźć notki o rozwoju osobistym i poszukiwaniu szczęścia. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie zbiera fundusze na podróż dookoła świata. „Chcę leżeć z żółwiami na plaży w Kostaryce, poznać z bliska dziką Kanadę, sprawdzić czy w Australii naprawdę są TAKIE duże pająki jak mówią, a w Nowej Zelandii gwiazdy na wyciągnięcie ręki”. Marta, co do tych pająków – tak, są ogromne!

Facebook: Marta Ninja

fashion voyager

5. Fashion Voyager

Połączyła kilka dziedzin uwielbianych przez wiele kobiet – modę, urodę i podróżowanie. Pokazuje ciekawe stylizacje, zachwyca się Szkocją i udowadnia, że można zwiedzać świat z klasą. Podróżowanie nie zawsze oznacza przetarte spodnie i brudne stopy. Można przecież ładnie wyglądać? Osobiście nie znoszę wielkich galerii handlowych i łażenia po sklepach, ale mam już dość chodzenia w tych samych ciuchach. Wierzcie lub nie, wciąż muszę sobie przypominać, że jestem kobietą. Kilkumiesięczne zwiedzanie Azji z plecakiem tak mnie rozleniwiło, że zapomniałam czym są sukienki i tusz do rzęs! Ela mi przypomina 🙂 I to bardzo często… W październiku opublikowała 14 postów! Pewnie właśnie skrobie piętnasty…

Facebook: Fashion Voyager

moja australia

6. Moja Australia

Jeśli mało wam jeszcze Australii, to zajrzyjcie na bloga Karoliny, która kilka lat temu poznała swoją australijską miłość (na lotnisku w Tajlandii, żeby było ciekawiej) i przeprowadziła się do słonecznego Brisbane. Zapalona miłośniczka biegania i rowerów – to z nią przejechałam 100 kilometrów z Brisbane do Gold Coast. Gdyby nie Karolina poddałabym się na pierwszym kilometrze!

Facebook: Moja Australia

polka w nz

7. Polka w NZ

Najbardziej niedoceniania polska blogerka podróżnicza. Popatrzcie na zdjęcia Dominiki, relacje z wycieczek po Nowej Zelandii i przeczytajcie jej porady!  Od pół roku dzielnie publikuje fatastyczne wpisy i nie poddaje się, mimo tego, że jej profil na Facebooku śledzi tylko 30 osób. Widać, że dla niej nie ważne są cyferki, a blogowanie sprawia jej czystą przyjemność. Ale chyba każdy, kto poświęca godziny na pisanie chciałby, by ktoś czytał te „wypociny”?

Facebook: Polka w NZ

podroze szczesciary

8. Podróże szczęściary

Totalnie zaraża pozytywną energią. Potrafi to robić nawet przez ekran komputera. „Dzięki mojemu szóstemu zmysłowi udało mi się na przykład uścisnąć dłoń Dalai Lamie, odwiedzić dotychczas 25 krajów, pojechać za darmo na konferencję do Japonii, przemawiać po angielsku w Parlamencie Europejskim w Strassbourgu przed grupą 600 osób czy zorganizować pomaturalny wypad do Tajlandii :)” – czy to nie jest cudowne? Ania, dajesz czadu!

Facebook: Podróże Szczęściary

amused observer

9. Amused Observer

Monika jest rozbawionym obserwatorem, a jej blog to kopalnia wiedzy o Ameryce Południowej, Afryce i Azji. Dzięki niej zamierzam zapisać się do szkoły hiszpańskiego w Boliwii. Wszyscy piszą, że lepiej jest pojechać do Gwatemali, ale ja chyba posłucham Moniki 🙂 Jej blog jest ładny, czytelny i na pewno inspirujący.

Facebook: Amused Observer

w afryce

10. W Afryce 

To dopiero odważna dziewczyna! Odrzuciła ofertę pracy w Google (!), by pomóc w rozkręceniu kenijskiego startupa, zwiedzać Afrykę i… budować szkołę w Ugandzie. Porzuciła wygodne europejskie życie dla swojego afrykańskiego marzenia. Inspirujące.

Facebook: W Afryce

Mogłabym godzinami pisać o ispirujących dziewczynach, bo są świetne i jest ich cała masa (co mnie bardzo cieszy!). Ale ta lista miałaby jakieś kilanaście stron. Dlatego zatrzymuję się tutaj, a wy w możecie mi podać wasze ulubione blogi w komentarzach.

Ściskam z Brisbane! Niby Australia, a ciąglę pada.

1

 likes / 21 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec