tatry z daleka

Czas pożegnać się z Tatrami na 12 miesięcy. Czas sprawdzić nowy aparat, zrobić parę ujęć i nakręcić pierwszy film. Czas wypróbować plecak na kółkach. Czas pobyć ze sobą sam na sam.

droga do mo

Chyba nie muszę was namawiać do samotnej wycieczki po białych szczytach. Góry mają to do siebie, że uzależniają, dlatego już planuję kolejny wyjazd – między Świętami a Nowym Rokiem. Wędrując po tatrzańskich szlakach przypomniałam sobie, że w mojej podróży dookoła świata otrę się o Himalaje. Aby nie było to nieśmiałe spoglądanie na himalajskie szczyty (w dużej mierze oczami wyobraźni) przedwczoraj kupiłam bilet lotniczy z Indii do Nepalu.

tatry zima

Gdy doszłam do Morskiego Oka nad jeziorem wylało się mleko. Mgła była tak gęsta, że ledwo widziałam drogę. Warto było poczekać na wiatr, promienie słońca i błękitno-białe niebo.

ja

Portrety lepiej się ćwiczy na kimś niż na sobie, to fakt. Plecak sprawdził się w 70%, przyda mu się lekki tuning, który będzie polegał na przyszyciu lub założeniu osobnego pasa biodrowego. Ale kółka są świetne!

morskie oko

Ostatnie spojrzenie na Morskie Oko.

UWAGA, UWAGA. Zapraszam na mój pierwszy film podróżniczy! Jaram się długością (całe 2 minuty), doskonałym podkładem i sprzyjającą pogodą.

2

 likes / 21 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

 • Paweł Wykurz

  Może okolica Morskiego Oka jest ładna, jednak polecam zdobyć się na trochę wysiłku i wyskoczyć na dolinę pięciu stawów polskich. Miejsce bardziej zachwycające. Tylko od razu uprzedzam torba z kółkami tam się na 100% nie sprawdzi 🙂
  Btw. bardzo pozytywny blog.

  • Dziękuję!
   Dolina Pięciu Stawów była w moich planach, niestety schronisko jest remontowane (właściwie było do 19 grudnia). Może uda mi się tam wyjść między Świętami a Sylwestrem 🙂 Plecak ma szelki, można go nieść na barkach lub prowadzić za sobą 😉 Tak jak pisałam – przydałby się jedna pas biodrowy.

 • Jak ładnie. Fajnie zobaczyć te miejsce, sporo się o Morskim Oku słyszy, Przyznam, że w tej części kraju jeszcze nie byłem.

 • Zima Tatry wprost uwielbiam. Moko nie jest może moim ulubionym punktem w Tatrach, ale poza sezonem jest tam przynajmniej spokojniej. Poranek w schronisku, kubek parującej herbaty, widok na najwyższe szczyty po polskiej stronie. Ach…rozmarzyłam się 😉

 • Nieźle Ci wyszedł ten filmik 🙂 Czuć radość z podróży 🙂
  Coś czuję, że zrobimy tak jak Ty, odwiedzimy Morskie Oko zimą.

 • W lutym odwiedza mnie w Polsce koleżanka z Turcji – jej pierwszy wyjazd za granicę, więc trzeba się przyłożyć 🙂 Pierwszym miejscem, jakie wynalazła w Internecie było właśnie Zakopane i od razu postanowiła, że tam koniecznie muszę ją zabrać. Ja sama w Tatrach dawno już nie byłam i bardzo się cieszę, żę będzie okazja 🙂 Zaraz pokażę jej Twój film – niech się przygotowuje psychicznie 🙂

 • Konik

  Czego szukasz w przebywaniu sam na sam ze sobą ?

  • Ogólnie w samotnym podróżowaniu najbardziej podoba mi się wolność. Absolutna wolność, spokój duszy i umysłu. Tylko ty, twoje potrzeby, myśli, obawy, pragnienia. Samotność w podróży jest bardzo cenna, pozwala dostrzec prawdę o sobie samym – w końcu nie trzeba niczego nikomu udowadniać, grać, dostosowywać się. Jesteśmy sobą w 100 procentach.

 • Agnieszka

  Uwielbiam Zakopane choć niestety jeszcze nie miałam okazji być tam zimą. W pełni rozumiem Twoją potrzebę pobycia samej ze sobą – w podróży to szczególnie cenne doświadczenie (oczywiście, do pewnego momentu). 🙂 Pozdrawiam ciepło!

 • Ewa

  Góry zimą sa magiczne. Nigdy nie chodziłam po Tatrach o tej porze roku, ale oglądałam je stojąc u ich stóp. Piekne 🙂

 • Zimą nie byłem, ale widzę, że jest fajniej niż latem z jednego prostego powodu – nie ma ludzi! 🙂

  • Biegun Wschodni

   Też na to zwróciłam uwagę 🙂 I to chyba najlepszy motywator dla mnie.

 • cudny film! 🙂

  gdzie Ci wszyscy wakacyjni turyści wcinający gofry i opalający się na brzegu?! 😉
  nie byłam zimą nad Morskim Okiem – ale widzę, że warto. przeeeepięknie! 🙂

 • Zimą nad MOKiem byłam ostatnio kilka lat temu i pamiętam zachwyt i zazdrość widząc ludzi, idących wyżej w tych warunkach – a teraz sama to planuję… jak tęskno za Tatrami mi się zrobiło 🙂

  • W wyższych partiach ostatnio chłodniej, -12 stopni 🙂 Też bym chciała.

 • zawsze mnie te dzikie tłumy nad Morskim Okiem przerażały, ale własnie może podróż zimą to jest to! Tym bardziej, że ze śniegiem to miejsce wyglada jak z bajki!! a filmik bardzo fajny 🙂

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec