Nadia vs. the world

W końcu mogę się z wami podzielić szczegółami dotyczącymi mojej podróży dookoła świata. Będą rajskie plaże, wysokie góry, praca w hostelu, na farmie oraz gitara na ulicach. A przede wszystkim będą ludzie i ich niesamowite historie.

O moich planach opowiedziałam wczoraj w Czwórce Polskiego Radia, ten post jest dla tych, którzy przegapili audycję i dla wszystkich nowych czytelników. Jadę, jadę, już prawie mnie nie ma! Odliczam dni do stycznia. UWAGA, UWAGA, podczas podróży będę prowadziła projekt pt.:

CO SPRAWIA, ŻE WSTAJESZ KAŻDEGO DNIA?

Każdy człowiek na świecie posiada własną motywację do tego, aby codziennie rano wstać z łóżka. Czy jest to chęć przeżycia kolejnego fascynującego dnia, konieczność zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa, dążenie do realizacji swoich marzeń czy po prostu… skosztowanie porannej kawy – powodów może być wiele.

W 2015 i 2016 roku objadę kulę ziemską i zapytam mieszkańców Azji, Australii, Nowej Zelandii oraz Ameryki Południowej co sprawia, że zadają sobie trud rannego wstawania.

Z pozoru proste pytanie może sprawić trudności, ale na pewno spowoduje, że choć na chwilę zatrzymamy się i pomyślimy o tym, co każdego dnia daje nam motywację do działania. Jakich odpowiedzi można się spodziewać w tych odległych zakątkach świata? Czy jesteśmy różni? A może tacy sami?

LICZBY I TERMINY

17 miesięcy, 17 państw, 17 historii

Termin: styczeń 2015 – maj 2016

Liczba państw: około 20

Kontynenty: Azja, Australia, Ameryka Południowa

Trasa: Zaczynam w Indiach, w mieście Bangalore. Pierwsze dni spędzę u hostów na Couchsurfingu, a potem już spontanicznie. Pojeżdżę trochę po Azji (Nepal, Kambodża, Birma, Malezja i Indonezja). Potem kieruję się w stronę Australii, gdzie chciałabym odwiedzić swoją rodzinę, która po II wojnie światowej wyemigrowała do Miami (tak, w Australii też jest Miami!). Pewnie kasy będzie trochę mniej, więc wezmę gitarę i wyjdę na ulicę.

Następna na liście jest Nowa Zelandia. Tu skorzystam z workaway.info i popracuję w organiczno-wegetariańskim resorcie SPA w zamian za nocleg i wyżywienie. Takie życie blisko natury, marzy mi się.

Potem hop do Ameryki Południowej z przystankiem w Meksyku, gdzie zamierzam zapisać się do szkoły i tak na serio pouczyć się hiszpańskiego. Wycieczka po kubańskie cygaro i kubański rum jest również w planie (jak dobrze pójdzie!). Ekwador i Wyspa Żółwia czyli Galapagos… A potem klasycznie Peru i Boliwia. Jeśli będzie kiepsko z pieniędzmi, to zahaczę się w jakimś hostelu nad oceanem, również przez workaway.info. Założyłam już konto i dostałam kilka zaproszeń m.in. z Nowego Orleanu, Malezji i Indii.

W każdym kraju spotkam się z mieszkańcami, by zadać im pytanie „Co sprawia, że wstajesz każdego dnia?”. Efektem projektu będzie film z kilkunastu krajów, w którym usłyszymy odpowiedzi napotkanych przeze mnie ludzi . Czy wzruszy, rozśmieszy, da do myślenia? Oczywiście, to się okaże… Już niedługo. To znaczy w połowie 2016 roku, jak wrócę i zaproszę was na spotkanie podsumowujące mój projekt :). Znalazło się kilku patronów, którzy będą pisać i mówić o całej wyprawie a wśród nich są portale: INTERIA.PL, Peron4.pl, LoveKrakow.pl, nPortal.no oraz Tanie-Loty.pl.

Także szykujcie się, śledźcie moją podróż, dzielcie się nią z innymi, z góry dzięki! Mam nadzieję, że spotkamy się gdzieś w trasie. Jeśli nie w przyszłym roku to może za dwa, trzy?

AAAAAAAAAAAAAAA już tak blisko!!

Kto będzie ze mną w tej podróży?!

1

 likes / 30 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec