KATEGORIE BLOG:
Przeszukaj bloga:
03
Wrz-2019

łubinowe wzgórze 10

Misja szukania najbardziej nietuzinkowych noclegów w Polsce zaprowadziła mnie do miejsca, które jest manifestem dobrego życia. Uwielbiam, kiedy ludziom nie chodzi tylko o to, żeby postawić ładny budynek, gościć przyjezdnych i zarabiać pieniądze. Uwielbiam miejsca, w których człowiek i jego równowaga są stawiane na przodzie. Gdzie natura wkrada się do okien. Gdzie można oddychać głębiej.

Przyjechałam do Łubinowego Wzgórza, żeby nacieszyć oko ładnym designem i zobaczyć jak prowadzi się dobry biznes na wsi. Wyjechałam przesiąknięta zapachem dzikich ziół i spokojem, którego tak potrzebowałam.

Odetchnij

Skuteczne i naturalne leczenie stresu od dawna pasjonuje Monikę Urbańską, założycielkę ŁW. Stąd Łubinowe Wzgórze jest zupełnie inną propozycją niż klasyczne pensjonaty czy hotele. Na pierwsze miejsce wysuwa się soczysta zieleń. Nietknięta przyroda, z którą obcowanie ma właściwości lecznicze. Na wzgórzu co krok wyrastają drobne, ale przemyślane elementy, które koją zmysły. Tak jak altana odpoczynku ze zwiewnymi firanami i miękkimi poduchami na kraniuszku półtorahektarowej działki, czy dróżka doznań, do spacerowania po maleńkich kamyczkach, piasku i węgielkach. 

łubinowe wzgórze 9

Projekt: przeprowadzka

Zanim Monika Urbańska w ogóle podjęła decyzję o stworzeniu Łubinowego Wzgórza przyjechała w okolice Nałęczowa z Warszawy i wynajęła niewielki dom gościnny. Zamiast skakać na głęboką wodę postanowiła lepiej poznać okoliczne wioski. Mieszkających w nich ludzi. Poobserwować z bliska przyrodę. Przyjrzeć się rytmowi jej zmian. 

Polubili się.  

Później kupiła stary dom na wzgórzu i rozpoczęła największy projekt życia: Łubinowe Wzgórze, na granicy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. 

łubinowe wzgórze 11

Zbudowane by koić  

Podczas gdy inne resorty inwestują w wyposażenie wnętrz, tu wymyśla się coraz to nowsze koncepcje na urozmaicenie wypoczynku na zewnątrz. Podwieszane wiklinowe huśtawki, drewniane, naturalne place zabaw, liny rozrzucone między drzewami, po których sama bym się chętnie przeszła, kilka intymnych, oddalonych od reszty punktów samotni. Te rozwiązania na pewno docenią mieszkańcy dużych miast, którzy na co dzień funkcjonują rozgardiaszu i hałasie. 

łubinowe wzgórze 14

Leśna Spacerownia 

Gdy stajesz na szczycie Łubinowego Wzgórza musisz podjąć kluczową decyzję: w lewo, w prawo czy prosto? W lewo dotrzesz do słynnego uzdrowiska Nałęczów, w prawo do Wąwolnicy, a idąc na wprost dojdziesz do Wojciechowa. Malownicze trasy spacerowe ciągną się kilometrami przez złote pola, ciemną gęstwinę lasu i zielne ścieżki. 

Podczas takiego spaceru możesz zebrać rumianek, dziewannę, noski klonu, czy żołędzie, z których szef kuchni przygotuje coś smacznego. 

Dzika kuchnia to kolejny pomysł na to, by żyć bliżej natury i zaoferować turystom coś więcej. Gotowanie ze składników, które można znaleźć w naturalnym środowisku. Bez pestycydów i innej chemii. Restauracyjna karta wypełniona jest sezonowymi ziołami, są też propozycje dla wegan i wegetarian. 

łubinowe wzgórze

Monika ma również marzenie zaszczepić w gościach korzystanie z naturalnych probiotyków. Już 7 września 2019 r. rusza z warsztatami fermentacji i kiszonek. Jak się dowiedziałam kiszonki to nie tylko kapusta i ogórki. Uczestnicy przygotują jarmuż z tymiankiem, marchewkę z zielonym pieprzem i kiszone cytryny z wanilią. A potem zabiorą to wszystko do domu. Brzmi smacznie? 🙂 

nie tędy na skróty

Droga do tego miejsca była także wyboista. Zdarzały się momenty, że Monika chciała porzucić cały projekt. Ale jak sama twierdzi takie chwile kryzysu też są potrzebne. Zamiast się poddawać warto je przeczekać. Dadzą wytrwałość i siłę na kolejne miesiące. 

Po kryzysie przychodzi rozkwit. I motywacja do postawienia kolejnych kroków. Budowania kolejnych, przyjemnych dla oka miejsc. Oranżerii i herbarium – bo przecież idzie zima. Wodnych elementów przy restauracji. 

Pozostałe plany na rozwój pozostają jeszcze tajemnicą. Monika i super zgrana ekipa resortu przygotowuje coś nowatorskiego już tej jesieni. 

Dziś, w sierpniu 2019 roku patrzę na całość. Na Łubinowe Wzgórze w pełnej okazałości, które jest efektem lat ciężkiej pracy. Pracy, która przynosi największą radość wtedy, gdy wypoczęci goście serdecznym uściskiem dziękują za pobyt i troskę. A po roku znów stają na Wzgórzu, żeby przeżyć to jeszcze raz.

Do Łubinowego Wzgórza wracają nieraz całymi rodzinami… Organizując tu zatopione w zieleni przyjęcia, w tym weselne. Przyjeżdżają z kolegami z pracy na konferencje biznesowe. Albo z żoną lub mężem. Na weekend z ruską banią, masażami i romantycznym pokojem o nazwie miłość. 

Co zobaczyć w okolicy ŁUBINOWEGO WZGÓRZA?

nałęczów

 1. Nałęczów

to nie tylko uzdrowisko. Nałęczów to też przepiękna miejscowość z zabytkowymi willami, uroczymi alejami, czy lessowym wąwozem z siecią korytarzy z płaskim dnem i stromymi zboczami. I tak, jest tu również rozlewnia smacznej wody mineralnej :). 

2. Kazimierski Park Krajobrazowy

Z niezwykle zróżnicowaną budową geologiczną. Występują tu wapienne skały, piaszczyste wydmy, a Wisła zachowała tu cechy dzikiej, dużej rzeki. 

3. Wojciechów

Urokliwa, niewielka miejscowość słynąca z kowalstwa. Raz w roku odbywają się tu Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie i Targi Sztuki Kowalskiej. Dumą Wojciechowa jest szesnastowieczna wieża ariańska. 

łubinowe wzgórze1

4. Kazimierz Dolny

Perła polskiego renesansu, w której spotkałam więcej turystów niż w rodzinnym Krakowie :D. Kiedy zwiedzać to urocze miasto? Chciałabym zobaczyć Kazimierz w stanie uśpienia :).

belka-unijna-biznes

0

 likes / 0 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec