30
Cze-2014

Księża i policjanci na gejowskiej paradzie, czyli zderzenie w norweską rzeczywistością

Pierwszy dzień w Oslo i takie atrakcje. W drodze na rozmowę kwalifikacyjną natknęłam się na największą i najbardziej huczną paradę jaką w życiu widziałam. Okazało się, że była to manifestacja homo. Co najciekawsze prym wiedli policjanci, lekarze i… księża. 

Oslo gay 2

W rękach turystów powiewały chorągiewki w kolorach tęczy, na ulicy panował gwar i radość. Z głośników wybrzmiewała grana w kółko piosenka Lady Gagi I was born this way. Na głównej ulicy Oslo zebrało się kilka tysięcy osób podziwiających kolorowy teatrzyk. Co kilka minut przejeżdżał potężny tir, a na pace miał kilkudziesięciu pstrokatych pasażerów.

Oslo gay 6

W pochodzie szli (lub jechali na przyczepach) starzy, młodzi, homoseksualiści, heteroseksualiści, lekarze, obrońcy praw zwierząt i służby mundurowe.

Oslo gay 3

Na początku nie do końca wiedziałam o co chodzi, zwłaszcza, gdy w rozśpiewanym tłumie zobaczyłam około 100 policjantów w strojach służbowych, robiących meksykańską falę i skandujących tajemniczo brzmiące hasła. Zapytałam więc jednego z uczestników „co oni krzyczą?”. Wyjaśnił:

Prowadzący manifestację przez mikrofon: Kto jest za gejami?!

Policja: Policjanci są za gejami! 

Prowadzący manifestację przez mikrofon: Kto?!

Policja: Policjanci, policjanci!

Oslo gay 7

W podobny sposób swoją przychylność dla gejów prezentowali przedstawiciele różnych zawodów: lekarze, aktorzy, strażacy, a także księża w szatach liturgicznych i koloratkach…

Oslo gay 5

Najbardziej pozytywnym akcentem tej imprezy było przejście obrońców praw zwierząt, a zwłaszcza dziewczyny z jakże przekonującym przekazem:

Oslo gay 4

Widziałam już parady gejów i lesbijek w Krakowie, jednak brali w nich udział młodzi ludzie i nie było takiej pompy. Tutaj zebrali się przedstawiciele wielu poważanych zawodów i różnych grup społecznych. Po prostu nie miałam pojęcia, że w Norwegii jest takie liberalne podejście do zjawiska homoseksualizmu. Człek się ciągle uczy.

Oslo gay 1

0

 likes / 7 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec