17
Cze-2014

Jak marzenia stają się rzeczywistością, ale zamiast satysfakcji przynoszą rozczarowanie

W 2012 roku założyłam się z kumplem o to, kto zwycięży w amerykańskich wyborach prezydenckich. Wygrałam zakład, więc kolega miał mnie zabrać nad jezioro Bled w Słowenii i podarować mi 10 mango. Ostatecznie dostałam tylko owoce, ale obiecałam sobie, że wkrótce pojadę do słynnego Bled. Czy było warto? 

Oto moje wyobrażenia o Bled, które miałam przez przyjazdem. Myślałam sobie: krystaliczna woda, Alpy, zieleń i ten owiany magią kościółek na wysepce. Zdjęcie jak z pocztówki, prawda?

Bled

Myślałam o tym miejscu od prawie dwóch lat, marząc o kąpieli w Bled i odwiedzeniu maleńkiego kościółka na wysepce na samym środku jeziora coraz częściej zaglądałam do grafiki google czy street view. Gdy w kwietniu zaplanowałam swoją majówkę, dosłownie odliczałam dni do wyjazdu. Kusiły mnie alpejskie szczyty odbijające się w tafli turkusowego jeziora.

A co zastałam na miejscu?

Bled 2

Zamiast krystalicznej wody niebiesko-szarą taflę, zamiast natury dziesiątki kurortów, zamiast spokojnej, przyjemnej atmosfery zmęczenie hałasem, dziećmi, psami, zamiast pustych alejek tłumy rozdartych turystów, zamiast zapachu lasu smród ryb na starym oleju.

Bled3

Mogłabym tak wymieniać i wymieniać, ale po co. Śmieszne jest to, że przez prawie dwa lata marzyłam o wycieczce do tego miejsca, a ono mnie tak rozczarowało. Po prostu zupełnie inaczej je sobie wyobrażałam! Najlepiej sprawdzać wszystko na własnej skórze, dlatego jedźcie i zobaczcie sami. A tutaj kościółek na wysepce, który tak bardzo chciałam zobaczyć:

Bled 4

Na szczęście 10 km dalej odnalazłam to, czego brakowało mi w Bled. Cząstka mnie została w tym magicznym miejscu. Przed wami jezioro Bohinj:

slovenia1

Bled pożegnałam szybko i bez żalu.

0

 likes / 5 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

 • Kris Sliver

  Jednak pojawiło się coś pozytywnego, coś czego inny, zawiedziony człowiek mógłby nie zauważyć 🙂
  W Słowenii najciekawszą opcją jest wyprawa na Triglav i wycieczka po korytarzach jaskini Postojna (największa tego typu w europie)

  • Dzięki za sugestie. Mieliśmy tylko 3 dni, ale udało nam się jeszcze pojechać nad wodospad Savica – piękny! Propozycja jaskini kusząca.

 • Tam jest idealnie!

 • Natalia

  W ostatni majowy weekend byłam stopem w Słowenii i dokładnie tak samo – najpierw nad Bledem, a prosto stamtąd pojechałyśmy do Bohinja 🙂 rzeczywiście atmosfera stamtąd dużo lepsza niż nad Bledem, prawdziwe Alpy! Bled zbyt turystyczny, ale widok z góry mnie urzekł! Nie wiem czy wychodziłaś na zamek, stamtąd widok na Bled bezcenny 😉

 • serio? ja byłam w Bled i byłam zachwycona. może trafiłaś na kiepski dzień albo pogodę. u mnie był to początek lipca, piękne słońce, upał, woda czysta i niebieska, piękne góry, piękne zdjęcia. wszystko jak trzeba 🙂