17
Kwi-2014

Gdy marzysz o podróży, a w kieszeni pusto… Sprawdzony trik!

Ostatnimi czasy bardzo późno kładę się spać, gdyż odkryłam doskonały sposób na podróżowanie praktycznie za darmo i nie mogę przestać o tym czytać. Jak tylko skończę studia i ruszę w drogę mój świat naprawdę obróci się do góry nogami. 

Wyobraź sobie, że możesz lecieć gdzie zechcesz i na jak długo zapragniesz – Chile, Nowa Zelandia, Malezja, Kanada… To tylko fragment pokaźnej listy państw. Płacisz jedynie za transport do miejsca docelowego, a o nocleg i wyżywienie nie musisz się martwić. Świat stoi przed Tobą otworem dzięki… Workaway.

O co w tym chodzi?

1. Wchodzisz na stronę Workaway.info i klikasz na kraj/kontynent, który od zawsze chciałeś odwiedzić:

workaway1

2. Decydujesz się na rodzaj zajęcia jakie będziesz wykonywać 4h dziennie w zamian za nocleg i wyżywienie. Możesz gotować, pomagać przy domu, uczyć w szkole, pracować na farmie, wesprzeć projekt artystyczny, opiekować się dzieckiem itp. Współpraca z hostem trwa około miesiąca.

workaway2

3. Nocujesz u miejscowych, uczysz się ich języka, obserwujesz ich zwyczaje, nawyki, kulturę, uczestniczysz w codziennym życiu. Moim zdaniem nie ma lepszego sposobu na poznanie danego kraju.

workaway3

4. Dziękujesz za ugoszczenie cię (rozklejasz się, bo nie chcesz opuszczać tych koników/dzieciaków/hostów) i wyruszasz do kolejnego miejsca. Do tej pory myślałam, że Couchsurfing jest najwspanialszą inicjatywą na świecie, jednak jestem skłonna zmienić zdanie… 🙂

workaway4

Sama chciałabym:

Pracować przy winobraniu w Chile

Pomagać na organicznej farmie w Nowej Zelandii

Zasiadać w recepcji hostelu w Buenos Aires

Uczyć angielskiego w Indonezji

Nauczyć nepalskie dzieciaki gry na gitarze

Opiekować się amerykańskimi maluchami

Jeździć na quadach w Australii…

Podoba się?! Jak dobrze wiedzieć, że tak niewiele trzeba, by podróżować i spełniać marzenia…

0

 likes / 14 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

 • heri

  ile trzeba mieć lat aby móc pojechać? nie mogę nigdzie tego wyczytać

  • Zazwyczaj w ofertach hostów jest podany minimalny wiek. Jeśli nie ma takiej informacji najlepiej zapytać ich mailowo.

 • Magdalena Chabik

  Super pomysł! Gdyby nie moje już nieco ustabilizowane życie, na pewno bym się skusiła 😉 Chciałabym bardzo pracować w Zoo w Signapurze!

  • Zdarzyło mi się znaleźć kilka ciekawych ofert na np. 7 dni, więc można sobie wyskoczyć na nieco inny urlop. Choć do Singapuru warto pojechać na dłużej niż tydzień… 🙂

 • Magdalena Bajołek

  Świetny, świetny pomysł! Chętnie wróciłabym do Walencji z tym programem… Dzięki za info Nadia!

 • Alex Antczakova

  Omg, a myślałam, że już mnie nic nie zaskoczy 😀 Nadia świetny pomysł, nie znałam wcześniej tej stronki 🙂

 • Justyna Raźna

  To jest świetne! Już wiem co zaplanuje po skończeniu Mgr’a 🙂 – Och… Nowa Zelandia.

 • Gabi

  Czy wszyscy, który umieszczają swoje ogłoszenia na tej stronie oferują zakwaterowanie i wyżywienie?

 • Wiola Starczewska

  Nigdy nie korzystałam z Workaway. Pomyślałam: po co liczyć na ‚pośredników’, skoro można samemu? Pracowałam w hostelach dwa razy (w Rio de Janeiro i w Salvadorze) i za każdym razem po prostu chodziłam od hostelu do hostelu i pytałam czy nie potrzebują kogoś do załogi. Działa.

 • Pingback: Wolontariat w Eco-Hostelu na Gili Meno()

 • mmiom

  hej! ten blog jest genialny. jak myślisz lepszym pomysłem po maturze jest workaway.com, wyjazd do pracy, np.do Norwegii, aupair, czy może studia w innym kraju?

  • Hej, dzięki! Nie odkryję Ameryki, gdy powiem, że wszystko zależy od Ciebie ;). Chcesz się uczyć i zdobywać nową wiedzę, szybko rozpocząć karierę, masz wsparcie rodziców? Wybierz studia. Pragniesz wyjechać na wolontariat, a nie chce Ci się odkładać pieniędzy przez kilka, kilkanaście miesięcy? Workaway.info. Chcesz mówic płynnie po angielsku i stać się cześcią innej rodziny? Aupair. A może chcesz zrobić sobie rok przerwy między liceum a studiami i podróżowac? Jedź do pracy do Norwegii. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam ;).