15
Paź-2015

Dlaczego październik to dobry czas na zmiany? + KONKURS

october

Październik to dla dużej części z was czas nowych zmagań, planów i celów. Wróciliście na studia, kupiliście karnet na siłownię, chcecie podszkolić język obcy, czy zaplanować zimową podróż. To właśnie w październiku zaczęłam uczyć się na dobre hiszpańskiego i wymyśliłam sobie samotną wyprawę dookoła świata.

Potwierdzają to gwiazdy, ale mówi mi to również własne doświadczenie. Październik to dobry czas na zmiany. Wakacje się skończyły, większość z was jest po urlopach, a w niektórych częściach Polski spadł już śnieg (a może to jednak cukier puder?). Dlaczego nie pomyśleć o rozwijaniu się? W świecie, w którym prawie każdy kończy studia trzeba stawiać na doświadczenie i umiejętności. Studenci kochani, nie olewajcie praktyk. To dzięki nim dostałam pracę w zawodzie już na trzecim roku. I pamiętajcie o językach. Zaawansowany angielski to dzisiaj podstawa, nie tylko w biznesie. Przynajmniej z połową moich przyjaciół rozmawiam po angielsku i jak bardzo byłabym stratna, gdyby ci ludzie nie byli częścią mojego życia.

Kilka lat temu (w październiku, a jakże) byłam uczestniczką wypadku drogowego. Sześć samochodów zderzyło się ze sobą na autostradzie, nasz pojazd był piąty w kolejce. Bum, bum, bum, bum i…. bum. Gdy wbiliśmy maskę w stojącą przed nami toyotę mocno mną szarpnęło. Po uderzeniu odprężyłam ciało, poluzowałam mięśnie, oparłam głowę o zagłówek i cieszyłam się, że to koniec. Kilka sekund później rozpędzony samochód z hukiem wjechał w nasz zderzak. Moja głowa poleciała w fotel kierowcy, z nosa puściła krew, a ja straciłam na chwilę przytomność. Po kilku minutach usiadłam roztrzęsiona na trawie, i pomyślałam:

1)      Jezu, oddaję Ci się, weź mnie jeśli chcesz (naprawdę, to była moja pierwsza myśl).

2)      Ale jeśli zostawisz mnie na Ziemi, spraw, żebym wycisnęła 100% z mojego życia.

Jeszcze w tym samym tygodniu w moim pamiętniku pojawiła się notka o tym jak ważna jest wiedza i dbanie o swój rozwój. Przez kilka tygodni chodziłam na uczelnię w ciemnych okularach, pod którymi skrywały się podbite oczy i poraniony nos. Moja twarz już nigdy nie odzyskała wyglądu sprzed wypadku. Nie odpuściłam ani nauki, ani pracy, a z tego doświadczenia wyciągnęłam tylko dobre lekcje. Studia skończyłam ze średnią 4,88, odwiedziłam kilkadziesiąt państw, i nauczyłam się kilku fajnych rzeczy.

Po tym nieco tragicznym fragmencie czas na coś bardziej pozytywnego 🙂 Mam dla was konkurs!

KONKURS konkurs

Co możecie wygrać?
– Dwutygodniowy kurs języka angielskiego na Malcie.

Co należy zrobić?
– Wypełnić bezpłatny test angielskiego na stronie http://www.blog.maltalingua.com/test-your-english/.
– Wpisać swój wynik w komentarzu pod testem i wyjaśnić dlaczego chciałbyś przylecieć na Maltę na kurs języka angielskiego.

Zwycięzca otrzyma 2-tygodniowy kurs wraz z zakwaterowaniem w apartamencie, wszelkie niezbędne dokumenty oraz transfer z/do lotniska. Szczęśliwiec zostanie wybrany spośród wszystkich osób, które zostawiły komentarz do 19 października 2015. Zajrzyjcie na stronę Maltalingua i zapoznajcie się z regulaminem. Sama szkoła położona jest w zabytkowej części malowniczego miasta St. Julian’s i jest to podobno jedna z lepszych lokalizacji na Malcie. W dni wolne organizowane są wycieczki (niektóre bezpłatne), a wieczorami spotkania integracyjne przy basenie na dachu. Może ktoś z was będzie już wkrótce powtarzać angielskie słówka patrząc na maltańskie klify?

A ja zabieram się za malowanie salonu cioci Janiny. Październik to też dobry czas na organizowanie własnej przestrzeni, urządzanie i przemeblowanie mieszkania. No i oczywiście każdy dzień jest dobry na kupno biletów lotniczych. Dziś kupiłam dwa! Pochwalę się wieczorem na facebooku 😉

Życzę wam produktywnego tygodnia!

Wpis jest wynikiem współpracy z Maltalingua.

1

 likes / 15 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec