Ale ten czas leci. Już od 9 miesięcy jestem w podróży dookoła świata. W końcu nakręciłam film, w którym pokazuję dlaczego choć raz w życiu powinniście wyruszyć w samotną wyprawę.

Dzięki podróży solo:

1. Stałam się odważna, niezależna i pewna siebie.

2. Nauczyłam się reagować w trudnych sytuacjach (zepsuty rower, spóźniony pociąg, czy brak mapy to już żaden problem).

3. Zaczęłam doceniać małe rzeczy – ciepłą wodę w kranie, gorący posiłek i dach nad głową. Ulewa czy zabłocone buty już nie zepsują mi humoru.

4. Poznałam niesamowitych ludzi, z którymi nie zaprzyjaźniłabym się podróżując z bliską osobą, bo wówczas interesuje nas tylko nasz przyjaciel, tworzenie wspólnych planów itp.

5. Pokochałam siebie. Po prostu.

Samotna podróż może być źródłem wielu inspiracji. W filmie znajdziecie ujęcia z Indii, Birmy, Nepalu, Tajlandii, Malezji, Australii i USA. Miłego oglądania! 🙂

Jakie są wasze doświadczenia z podróżowaniem solo?

1

 likes / 15 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

 • Prawdopodobnie masz Nadia absolutną rację 🙂 Szkoda, że nigdy nie miałam odwagi i chyba również ochoty aby wyjechać na dłużej sama. Teraz już za późno, szczęśliwie podróżujemy we dwoje. Powodzenia!

  • Plus jest taki, że znalazłaś drugą połówkę, która też kocha podróże 🙂

   • Tak, wielki plus 🙂

 • Kocham podróżować samej i większość moich podróży takich było, i rzeczywiście to najlepsza szkoła!

 • Lisy w drodze

  Świetny pomysł, ale mąż chyba by mnie wydziedziczył a dziecko zapłakało na śmierć:) fajny filmik!

 • Jasne, że warto od czasu do czasu podróżować samotnie. Jednak nie wyobrażam sobie wyjechać samej na kilka miesięcy. Mnie wystarczy parę dni, by odpocząć od męża, domu i przyziemnych problemów 😉

 • Popieram. 🙂 Zawsze mowie nieprzekonanym kolezankom, ze nie ma nic lepszego niz solo travel.

 • charlie coc

  jak cudownie!!

 • Z chęcią obejrzę filmik, bo już tekst mnie intryguje 🙂 Jejku jesteśmy w tym samym wieku chyba, a Ty już tyle świata zobaczyłaś!
  Pozdrawiam serdecznie!

 • Ola

  Właśnie odkryłam Twojego bloga i chyba zostanę tu na dłużej bo mam co nadrabiać 😀 Pozdrawiam!

 • Darek Jedzok

  Podpisuję się pod wszystkimi punktami 🙂 Podróżowanie to wspaniała szkoła życia…

 • Gratuluję Ci pozytywnej energii, samozaparcia i cierpliwości, to w końcu bardzo długa podróż, szczególnie, że samotna. Ale tak jak już ktoś zauważył wcześniej – to przywilej pewnego etapu życia. Ja po prostu już bym nie potrafił / nie chciał. Żyjąc z kimś, po prostu nie ma to już sensu. Weekend odpoczynku gdzieś, jasne, ale kilka miesięcy samotnej podróży, to już nie. Pozdrawiam!

 • Agnieszka/Zależna w podróży

  Wiesz, ja miałam baaaaardzo dużo pozytywnych doświadczeń i zdecydowanie się zmieniłam (na lepsze), ale były też sytuacje, które sprawiły, że teraz jestem mniej odważna w życiu. Takie, których nie chcę powtórzyć, wobec czego, już nie będę się tak zachowywać/chodzić w takie miejsca itp. Tak jak ostatnio pisałaś o couchsurfingu – że unikasz.

 • sekulada.com

  Mnie chyba nikt nigdy nie przekona do tego, że samotne podróże są fajne. Gdzie tu radość dzielenia się z innymi? Nie dałbym rady nie móc opowiedzieć w czasie rzeczywistym, co mnie zachwyca a co nie… komentować. Nie, to nie dla mnie, acz jestem pełen podziwu że komuś odpowiada taka forma 🙂

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec