co sprawia ze wstajesz kazdego dnia

Wiem jak znaleźć motywację do działania, wiem co zrobić, żeby chciało się chcieć. W każdym odwiedzonym przeze mnie kraju pytam ludzi co daje im motywację do życia. Wnioski są delikatnie mówiąc zaskakujące. Przeczytajcie do końca.

Jeśli jesteście tu od początku mojej podróży dookoła świata, a właściwie od ostatnich przygotowań, czyli od października 2014 roku, to pewnie pamiętacie, że podczas przemierzania odległych państw postanowiłam prowadzić projekt pt. „Co sprawia, że wstajesz każdego dnia?”. Pytacie co się z nim dzieje. Otóż projekt jest na półmetku!

Znalazłam po jednej wyjątkowej osobie w Indiach, Nepalu, Tajlandii, Birmie, Indonezji i Kambodży i zapytałam je co daje im motywację do życia. Przed wyjazdem założyłam pewną hipotezę, a mianowicie wymyśliłam sobie, że wszyscy odpowiedzą tak samo, tylko ubiorą swoją wypowiedź w inne słowa. Wierzyłam, że wszyscy dążymy do tego samego i pragniemy podobnych rzeczy. Trochę się myliłam. Choć nie do końca. Tak, skomplikowane to jest.

Nie wiem jak to się stało, ale nagrywałam samych facetów! Większość wywiadów szła gładko, spotkania w dużej mierze były inspirujące i fascynujące, jednak czasem czułam się niezręcznie, zwłaszcza, gdy któryś z panów przechodził do opowiadania osobistych szczegółów, a ja przecież nie chciałam odkrywać za dużo, moim celem nie jest pokazanie wam przykrych, a niekiedy nawet tragicznych losów moich rozmówców. Szukam tylko odpowiedzi na jedno pytanie.

Przedstawiam wam sylwetki sześciu niezwykłych mężczyzn, którzy zgodzili się przed kamerą opowiedzieć co sprawia, że wstają każdego dnia. Odpowiedź (nagraną na kamerze) opublikuję pod koniec projektu, czyli za kilka miesięcy. Teraz chciałabym, żebyście trochę lepiej poznali moich rozmówców.

india interview

1. Indie

To najbardziej niezwykła (bo inna, dziwna, wyróżniająca się) osoba, z którą przeprowadziłam wywiad. Nigdy nie zapomnę naszej godzinnej rozmowy, szkoda tylko, że większość nie została nagrana. Ale mam to, czego potrzebowałam. 34-letni Mandip jest joginem i żyje na tym świecie po to, by osiągnąć doskonałość w kontaktach ze wszechświatem. Naprawdę fascynujące.

nepal interview

2. Nepal

Rodzice 19-letniego Kungi zaplanowali mu życie i postanowili, że ten zostanie mnichem. Młody uczeń ma jednak inne marzenie – chce ratować ludzkie życia i pracować jako lekarz.

burma interview

3. Birma

21-letni Ausad pochodzi z małej birmańskiej wioski. Rzucił klasztor, by zaopiekować się starymi rodzicami i zająć się gospodarstwem.

thailand interview

4. Tajlandia

23-letni Shantanai z Bangkoku jest modelem. Nie ma motywacji do życia, pogrążony jest w smutku po utracie bliskiej osoby… Czy uda mu się ponownie odnaleźć szczęście?

Indonesia interview

5. Indonezja

21-letni Hai z indonezyjskiej wyspy Lombok pracuje w małym hostelu. Pochodzącą z Anglii właścicielkę nazywa boginią, bo ta wyciągnęła go z zakładu fotograficznego, w którym zarabiał 150 złotych miesięcznie. To chyba najbardziej pozytywna osoba, jaką poznałam podczas mojej podróży.

Cambodia interview

6. Kambodża

Chhay był moim pierwszym rozmówcą, który nie zgodził się na udzielenie odpowiedzi przed kamerą, ale nie miał nic przeciwko zrobieniu notatek. To młody, ambitny mężczyzna pragnący zmienić swój kraj na lepsze. Zanim tego dokona po co ma narzekać przed kamerą?

I co z tego wynika?

Każdy z nich na swój sposób odpowiedział na pytanie: „co sprawia, że wstajesz każdego dnia?”. Wypowiedzi panów zostaną zmontowane w jeden film, a ten zostanie zaprezentowany na spotkaniach podróżniczych po moim powrocie (czerwiec 2016), dlatego nie mogę wam teraz za dużo zdradzać. 🙂 To jednak nie koniec projektu, bo wybieram się jeszcze do kilku państw, w tym do Ameryki Południowej i obiecuję trochę bardziej skupić się na dziewczynach. 😉

A co sprawia, że ty wstajesz każdego dnia? Co powoduje, że masz siłę, by wykonywać szereg tych samych czynności? O co walczysz, o czym marzysz? Czy potrafisz dążyć do postawionych celów?

I przede wszystkim czy masz motywację?

Moim zdaniem motywacja jest wyborem. Tylko ty możesz podjąć decyzję o wyjeździe, zmianie pracy, dokonaniu czegoś wielkiego. Tylko ty możesz zdecydować co jest dla ciebie dobre. Roczna, samotna podróż dookoła świata była moim marzeniem, tym, czego w danym momencie swojego życia potrzebowałam. Obrałam ten cel w zgodzie ze sobą i dlatego motywacja nie odstępowała ani na krok przez całe dwa lata zbierania pieniędzy. Wierzę, że jeżeli zaplanujesz sobie coś w 100% zgodnego z twoimi potrzebami i pragnieniami odniesiesz sukces. Jestem tego najlepszym przykładem. Bo dlaczego nie chciałbyś siebie uszczęśliwić?

Napiszcie proszę co was motywuje do życia, jestem strasznie ciekawa! I czekajcie na kolejne odsłony projektu…

4

 likes / 34 Komentarze
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec