12
Cze-2016

8 najpiękniejszych przystanków na Great Ocean Road

Great Ocean Road, to moim zdaniem najbardziej zjawiskowa droga w Australii. Przemierzyłam ją kamperem, którego wynajęłam za 15 dolarów dziennie. Wszystko dzięki relokacjom (relocation deals). Wycieczkę rozpoczęłam w Melbourne, a skończyłam w Adelajdzie. To był wspaniały tydzień, który dostarczył pięknych widoków. Każego dnia obserwowałam zachód słońca we wspaniałych okolicznościach przyrody. Zwiedzanie kamperem jest teraz moją ulubioną rzeczą :). Gdy wrócę do Australii (mam nadzieję, że będzie to już niebawem), to chciałabym pojechać na outback. Chcę w końcu stanąć na pomarańczowej ziemi.

Podczas tego wyjazdu skupiłam się na robieniu i obróbce zdjęć, a efekty mojej pracy możecie zobaczyć poniżej. Oto mój pierwszy fotograficzny wpis.

1. Johanna Beach

Great Ocean 1

2. gibson steps

Great Ocean 2

3. bay of islands

Great Ocean 3

4. johanna hills

Great Ocean 4

5. Loch ard gorge

Great Ocean 5

6. split point lighthouse

Great Ocean 6

7. The Arch

Great Ocean Road

8. the Twelve Apostles

Great Ocean 8

Podoba wam się to miejsce? Mnie bardzo! To najlepsza wycieczka samochodowa na jakiej byłam.

3

 likes / 13 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

 • Jak cudownie! Australia jest niezwykle fotogeniczna. Jakiego sprzętu używałaś? 🙂

  • Bardzo! Mam Sony a6000 i dwa obiektywy: sony 50 mm f 1.8 oraz sigma 19 mm f 2.8.

 • Aż ciężko się zdecydować, które miejsce jest najładniejsze;)

 • Rewelka. I jak tak patrze mam wrażenie, że niektóre kadry zwłaszcza z klifami żywcem wyjęte zostały z… Irlandii! 🙂

  • Dzięki. Jak oglądałam Twoje kadry z Irlandii, to nie mogłam uwierzyć, że takie widoki można znaleźć tak blisko Polski. Nie trzeba wyjeżdżać na koniec świata ;). Tylko pogoda inna :D.

 • Fru

  Niby do góry nogami, a tak cudnie! Zdjęcia – boskie, szczególnie jedyneczka. Człowiek nie może się napatrzyć 🙂

 • Moim marzeniem jest wyjazd do Australii na kilka miesięcy ale o kamperze to nie pomyślałam. Serio jest tak tanio? Ogólnie – warto? Czy jednak wynajem samochodu 4×4?

  • Dostałam taką cenę, bo skorzystałam z relocation deals. Polega to na tym, że zawozisz samochód/kamper z jednego miasta do drugiego w określonym terminie i masz z góry założoną liczbę dni, w jakiej musisz się zmieścić. Jest dużo ciekawych opcji relokacji, ale trzeba być elastycznym. To ty się musisz podporządkować do ich dat, a nie oni do twoich. Normalna cena za wynajem takiego kampera to 280 – 300 dolarów australijskich dziennie.

 • 2 i 4 zdjęcie uwielbiam 🙂 Nieźle Ci poszło! 🙂

 • Evi

  Wszystkie piękne, ale Johanna i LOCH ARD GORGE moim zdaniem najładniejsze 🙂 Możesz napisać dokładniej na czym polega relocation deal?

  • Przewozisz auto z punktu A do punktu B, bo na przykład samochód jest na Tasmanii, a wypożyczalnia potrzebuje mieć ten pojazd w Melbourne. Woli dać go Tobie za darmo niż płacić za kierowcę. Wilk syty i owca cała :).

 • Cudowne zdjęcia