pakowanie

Pakowanie mam już opanowane do perfekcji, ale wyjeżdżając w podróż dookoła świata (po raz pierwszy tak daleko i po raz pierwszy na tak długo) nie byłam do końca pewna co mi się przyda, a co powinnam zostawić w domu. Oto lista 7 błędów, których nie chcecie popełnić…!

Wpis jest częścią cyklu „Co zabrać w kilkumiesięczną podróż?”.

  1. Co zabrałam na kilka miesięcy do Azji
  2. 5 rzeczy, które powinnam wziąć w kilkumiesięczną podróż po Azji, ale zapomniałam
  3. 7 rzeczy, które kompletnie nie przydały się w podróży po Azji – właśnie czytacie
  4. 5 rzeczy, bez których nie obeszłabym się w podróży po Azji – wkrótce

1. Śpiwór

Wielka, ciężka i kompletnie nieprzydatna rzecz zajmująca jedną trzecią plecaka. W Azji Południowo-Wschodniej w okresie styczeń-czerwiec jest gorąco, albo bardzo gorąco. Zamiast o śpiworze marzysz o klimatyzacji i drinku na lodzie. Wzięłam, bo tak wyczytałam w paru miejscach, poza tym w Nepalu wybrałam się na 10-dniowy trekking, ale i tak musiałam wypożyczyć śpiwór, bo mój nie nadawał się do spania w minusowych temperaturach. Wiadomo, że każdemu będzie odpowiadać co innego, ale dla mnie najlepszą alternatywą jest kocyk (taki z samolotu) + jedwabne prześcieradło.

2. Moskitiera

Też zajmowała sporo miejsca w plecaku, a nie skorzystałam z niej ani razu. Tam, gdzie jest naprawdę sporo komarów hostele i guest housy mają swoje moskitiery, które są zazwyczaj przybite do sufitu. Dostałam ją w prezencie od pewnego Kanadyjczyka, jednak po jakimś czasie podałam dalej.

3. Zapasowy, tani telefon

W niektórych krajach kupowałam lokalną kartę SIM, by móc dzwonić i smsować, ale przede wszystkim po to, by mieć dostęp do internetu i map. Tani telefon posiadał tylko podstawowe funkcje, więc kończyło się na tym, że kartę wkładałam do swojego smartfona. Przed wyjazdem myślałam, że może lepiej nie afiszować się z trochę droższym telefonem. Byłam w błędzie! W Azji bardzo dużo osób ma smartfony, zwłaszcza w takich krajach jak Tajlandia czy Malezja. Oczywiście najlepiej działać na wyczucie.

4. Buty do pływania

Zgodnie z waszymi radami wzięłam ze sobą buty do pływania. Woziłam je ze sobą przez kilka miesięcy, by skorzystać z nich tylko podczas pobytu na indonezyjskiej wyspie Gili Meno, gdzie pływałam z kolorowymi rybkami. Mając tak mały bagaż każdy centymetr wolnego miejsca jest ważny. Gdy codziennie rano pakowałam plecak patrzyłam na te gumowe buty zastanawiając się czy kiedykolwiek je ubiorę… Tam gdzie jest rafa koralowa są też wypożyczalnie sprzętu, a zazwyczaj do rurki i maski i tak dorzucają buty, więc nie ma potrzeby wożenia ich przez kilka miesięcy.

5. Szuflada lekarstw

Wiadomo, że zawsze dobrze mieć je przy sobie, ale po co brać za dużo? Wystarczą leki przeciwbólowe, coś na biegunkę, spray na komary, plastry i tabletki do ssania (tych akurat wzięłam za mało, przy klimie szybko schodzą). Apteki i tak są dostępne na całym świecie.

6. Ukulele

Ze smutkiem stwierdzam, że zabranie ze sobą ukulele nie było najlepszym pomysłem. Niby jest to mały instrument, ale niezbyt poręczny. Po trzech miesiącach odesłałam je do domu. Właściwie w prawie każdym hotelu jest gitara, banjo, pianino czy właśnie ukulele, więc gdy miałam ochotę wyżyć się muzycznie korzystałam z hostelowego sprzętu.

7. Biustonosze

Dziewczyny! Dzięki za zeszłoroczne podpowiedzi. Tylko i wyłącznie staniki sportowe, a najlepiej ich brak. Tak jest najwygodniej 🙂

Co ma największy wpływ na zawartość plecaka? Przede wszystkim kierunek podróży i pogoda. To, co dla mnie było kompletnym niewypałem, dla was może być czymś, co koniecznie zechcecie ze sobą wziąć. Słuchajcie rad blogerów i podrózników, ale przede wszystkim słuchajcie siebie i swoich potrzeb.

2

 likes / 31 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec