21
Wrz-2013

7 darmowych atrakcji Las Vegas

Las Vegas_01

Po  zakończeniu programu Camp Leaders (coś w rodzaju work&travel) podróżowałam po USA. Podczas mojego pierwszego pobytu jeździłam głównie po Kalifornii. Pierwszą destynacją było miasto grzechu, czyli Fabulous Las Vegas. Uznane za stolicę hazardu miasto skusiło nas swoją przeogromną sławą, kiczowatymi i luksusowymi hotelami, rozrywką, amerykańskim przepychem, zaskakująco niskimi cenami oraz oczywiście kasynami, do których szczerze mówiąc myślałam, że nie zostanę wpuszczona (mając wówczas 19 lat). W Stanach wszystkie dobrodziejstwa zaczynają się od symbolicznego 21+.

Powoli zaczęliśmy podchodzić do lądowania. Lecieliśmy coraz niżej, niżej, a tam… wielkie NIC. Zero oznak cywilizacji. Pod nami tylko bezkresna pustynia i suche góry. Wcześniej udało nam się zobaczyć fragment Wielkiego Kanionu, który z lotu ptaka robi oszałamiające wrażenie. Nagle zza górskich szczytów wyłoniło się potężne, osamotnione miasto. Las Vegas, leżące pośrodku gorącej pustyni.

Poniżej przedstawiam wam 7 rzeczy, które możecie zrobić w Vegas praktycznie za darmo:

1. Pograj na maszynach i wypij darmowe drinki

Wystarczy, że w kasynie siądziesz przy jakiejkolwiek maszynie do gry, wrzucisz 1 dolara i już po chwili sympatyczna pani ubrana w gorset i pończochy przyniesie ci darmowego drinka, tylko po to, żebyś został trochę dłużej w kasynie i… wydał więcej dolarów 😉 Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wędrować od jednego do drugiego hotelu w poszukiwaniu darmowej rozrywki i bezpłatnych koktajli.

2. Podziwiaj fontannę przy hotelu Bellagio

Co pół godziny od 15:00 do 20:00 oraz co 15 minut po tej godzinie ma miejsce najpopularniejsze darmowe show w Vegas. Największy pustynny zbiornik wody eksploduje na wysokość ponad 140 m! Kolorowa, podświetlana woda zgrabnie tańcuje w rytm utworów Franka Sinatry.

3. Zobacz erupcję wulkanu!

Naprzeciwko hotelu the Mirage od 19:00 do północy co piętnaście minut trzęsie się ziemia, a nocne niebo pokrywa milion jaskrawych iskier. Niewielki wodospad przeradza się w roztapiającą się lawę, sprawiając, że na twarzach gapiów maluje się podziw i… przerażenie.

4. Elvis Presley żyje! Takie rzeczy tylko w Vegas…

W hotelu Harrah’s Elvis Presley odżywa na nowo – i to cztery razy w tygodniu. A tak na serio, Pete Vallee, jeden z najlepszych współczesnych odtwórców Elvisa podczas każdego występu (darmowego) zachwyca setki widzów i swoim niskim, elvisowskim głosem porywa publiczność, i zabiera ich w podróż do lat 70.

5. Pobaw się w krytyka filmowego w CBS Television Research Center

Zlokalizowane w hotelu MGM centrum badań telewizyjnych CBS, to miejsce, gdzie całkowicie za darmo obejrzysz nieemitowane jeszcze seriale i programy rozrywkowe, co więcej, będziesz miał możliwość je oceniać i wpływać na to czy pojawią się na wizji. Wstęp jest bezpłatny, a bilety możesz dostać na parkingu przed hotelem.

6. Skoro o MGM już mowa…

Hotel MGM to drugi na świecie hotel pod względem wielkości oraz pierwszy w Stanach Zjednoczonych. Prawie 7 tysięcy apartamentów, sztuczna rzeka, wodospad, 5 basenów, 19 restauracji i największe kasyno w hrabstwie Clark. Jest na co popatrzeć.

7. Przyjrzyj się rockowym pamiątkom z bliska

W Hard Rock Cafe na Paradise Road zobaczysz takie cuda jak gitarę Marca Bolana , koszulę Jimi’ego Hendrixa , złoty mikrofon Franka Sinatry, pas gitarowy Johna Lennona czy kurtkę Madonny. Oczywiście nie mogło zabraknąć memorabiliów Elvisa Presley’a – jest ich cała ściana!

Udanego zwiedzania za grosze!

0

 likes / 0 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec