23
Gru-2013

7 celów do zrealizowania w 2014 roku. Nadchodzi najbardziej ekscytujący rok mojego życia!

Żyję raczej z dnia na dzień chociaż czasem zdarza mi się planować rzeczy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Szczególnie te, które są przyjemne i ekscytujące. Poniżej przedstawiam wam moją listę celów na 2014 rok. Część z nich nie mogłaby zostać zrealizowana, gdybym pewnego dnia nie podjęła bardzo ważnej decyzji… 

1. Wycieczka do Berlina

Kilkudniowa wycieczka po jedynym w Europie tak otwartym i pozbawionym kompleksów mieście planowana jest na luty. Pełna kolorytu i energii metropolia co chwilę o sobie przypomina, więc na początku przyszłego roku spakuję plecak, zabiorę gitarę i wyruszę do stolicy Niemiec. Dla mnie Berlin jest jak wyspa, na którą zjechał się cały świat. Każda dzielnica ma niepowtarzalny charakter, który tworzą mieszkające w nich barwne społeczności. Choć tydzień to za mało, żeby poznać cały urok Berlina, w każdej minucie będę chłonąć klimat tego miasta.

2. Koncert Taylor Swift

taylor swift

Z niecierpliwością oczekuję 2-godzinnego show z Taylor Swift w roli głównej. Przygotowania do koncertu już trwają. Mama i managerka Taylor wybierają z tłumu ok. 20 osób, które najlepiej się bawią/są przebrani/trzymają podświetlane napisy. Planuję przygotować coś naprawdę wyjątkowego. Zdjęcia opublikuję tuż przed koncertem.

3. Udział w X Factor

X Factorfot. Grzegorz Press/TVN

Jak zapewne wiecie dostałam się do kolejnego etapu programu, którym jest casting jurorski. Jeszcze nie wiem jaką piosenkę wykonam przed Wojewódzkim, Czesławem, Tatianą i Ewą Farną, ale najprawdopodobniej wybiorę utwór Taylor Swift. Chociaż nie wiążę większych planów z X Factorem samo przejście pre-castingu jest już dla mnie dużym wyróżnieniem i będzie mi bardzo miło (i bardzo stresująco) wystąpić przed jury i publicznością.

4. Podróż wzdłuż i wszerz Norwegii

Od zawsze chciałam dokładnie zwiedzić któryś z krajów skandynawskich – po wielu przemyśleniach padło na Norwegię. Zacznę w Oslo kierując się na północ, przez obszary intrygującej historii, łososiowych rzek i przyjaznych ludzi. Ostatnim przystankiem będzie festiwal La Vida Leitet w maleńkim, otoczonym górami miasteczku Todalen, na którym zagram swoje piosenki i kilka coverów.

5. Obrona pracy magisterskiej

Czapa
W 2014 roku skończę 23 lata i w tym samym roku obronię tytuł magistra. W takich momentach chyba najmocniej uświadamiamy sobie upływ czasu. Dla zainteresowanych: w 2012 roku skończyłam dziennikarstwo, a swoją pracę licencjacką poświęciłam mediatyzacji polityki na przykładzie amerykańskich kampanii prezydenckich. Obecnie studiuję stosunki międzynarodowe na UJ i piszę o polityce zagranicznej Baracka Obamy wobec Rosji. Temat jest niezwykle fascynujący i jestem bardzo ciekawa efektów mojej pracy.

6. Pierwszy wyjazd do Azji i przeprowadzka do Bangkoku

Jesienią rozpocznę swoją podróż dookoła świata. Pierwszą destynacją będzie Tajlandia, kojarzona z aromatycznym jedzeniem, rajskimi plażami i fascynującą kulturą. Planuję zamieszkać w Bangkoku, który tętni życiem dzień i noc, oszałamia wszystkie zmysły i jak mówią – albo się go kocha, albo nienawidzi. Osobiście nie lubię zatrzymywać się w dużych miastach dłużej niż tydzień, ale czuję, że Bangkok pochłonie mnie bez reszty.

7. Chiang Mai

Pod koniec 2014 roku chciałabym pojechać do Chiang Mai – prowincji leżącej na północy Tajlandii. Miejsce to słynie z majestatycznych łańcuchów górskich, jaskiń, gorących źródeł i wodospadów. To także ważne centrum kulturowe i religijne, a miasto o tej samej nazwie obfituje w świątynie i muzea.

A jakie są twoje plany?

0

 likes / 18 Comments
Poleć ten post:
Jeśli chcecie być na bieżąco z moim blogiem zapiszcie się do newslettera. Raz w miesiącu napiszę do was list.

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec